Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 sierpień 2017

Niegdyś obok Pomnika Walki i Męczeństwa na Starym Rynku znajdował się szaniec, na którym wypisane były miejsca zbrodni niemieckich na narodzie polskim. Z racji tego, że zbrodnie jesienią 1939 roku były bardzo powszechne, szaniec jest dość okazałą instalacją. Za prezydentury Konstantego Dombrowicza szaniec przeniesiono na Wyżyny, w okolice świątyni parafialnej Świętych Braci Męczenników.

Opublikowano w Bydgoszcz

W najbliższy piątek (1 września) rozpoczną się Dni Węgierskie organizowane przez Stowarzyszenie Dwie Korony i parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to okazja do obejrzenia polskiej wersji filmu Węgierski Korytarz: Warszawa 1944.

Opublikowano w Bydgoszcz

W jego życiorysie znajdziemy wiele elementów wspólnych z losami gen. Ryszarda Kuklińskiego. Kapitan Wojciech Mróz był agentem wywiadu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zdecydował się jednak przejść na stronę francuskich służb. Wywodził się z Inowrocławia, gdzie trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego poświęconego jego osobie.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 29 sierpień 2017 13:28

Z dekomunizacją nie zdążymy

Zgodnie z ustawą z kwietnia ubiegłego roku samorządy powinny przeprowadzić dekomunizację do 2 września, czyli do najbliższej soboty. W praktyce Rada Miasta Bydgoszczy z tego obowiązku nie jest wstanie się wywiązać. Dzisiaj Urząd Miasta Bydgoszczy podsumował z kolei konsultacje społeczne w sprawie dekomunizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 29 sierpień 2017 13:08

Falstart Wisły Fordon

W ubiegłym sezonie Wisła Fordon była najgroźniejszym rywalem Zawiszy w walce o awans. Wiślacy w meczu inaugurującym pokonali Zawiszę 2:1 – będąc jedyną drużyną, która pokonała w sezonie 2016/2017 niebiesko-czarnych. Wielu fanów Zawiszy za podjętą wówczas walkę życzy Wiśle awansu w tym sezonie. Zbyt dobrze jednak on się dla Wiślaków nie rozpoczął.

Opublikowano w Sport
wtorek, 29 sierpień 2017 10:43

Lodowisko na razie bez nazwy

Wczoraj bydgoskie media podały o rozstrzygnięciu konkursu na nazwę budowanego przy ,,Łuczniczce” krytego lodowiska. Głosowanie na Facebook-u budziło jednak wątpliwości internautów co do uczciwości jego przeprowadzenia, stąd też Urząd Miasta Bydgoszczy zdecydował się unieważnić wyniki tego głosowania.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 29 sierpień 2017 09:35

Przewrót w Radzie Miasta Włocławka

Poniedziałek nie był na pewno dobrym dniem dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym województwie. Przewodniczący struktur tej partii we Włocławku Krzysztof Kukucki pożegnał się bowiem z funkcją Przewodniczącego Rady Miasta. Nie można wykluczyć, że nóż w plecy mógł wbić jeden z jego kolegów partyjnych.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu