Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 sierpień 2017

Właściwie co miesiąc, cyklicznie, piszemy o ujemnych wynikach dynamiki Portu Lotniczego Bydgoszcz jeżeli chodzi o pasażerów. Również taką samą informację musimy przekazać jeżeli chodzi o wyniki z lipca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jedną z najważniejszych inwestycji kolejowych w północnej Polsce najbliższych lat będzie elektryfikacja linii kolejowych nr 201 i 203 przy udziale funduszy unijnych, co ma poprawić dostępność portów Trójmiejskich w sieci TEN-T. PKP PLK dość poważnie liczy na to, że uda się poddać elektryfikacji również inne linie kolejowe tworzące ciąg komunikacyjny Bydgoszcz – Trójmiasto.

Opublikowano w Regionalne

Obecnie stoisz przed zadaniem urządzenia swojego mieszkania lub domu? Niewątpliwie nie jest to łatwe, bowiem będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Niemniej jednak, jeśli właściwie się za to zabierzesz, to wtedy możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie optymalnie pasowało i uda Ci się stworzyć swoje wymarzone lokum. My dzisiaj pomożemy Ci w znalezieniu mebli, które nie wyczyszczą Twojego portfela z ostatnich pieniędzy, a jednocześnie będą nowoczesne i funkcjonalne. 

Opublikowano w Polecane
czwartek, 03 sierpień 2017 13:04

Dzisiaj aura również może być niespokojna

Nawałnice które przeszły przez Polskę z wtorku na środę spowodowały dość duże szkody – w niektórych leśnictwach obowiązuje nawet zakaz wstępu do lasu. Wojewódzkie Centrum Zarzązania Kryzysowego ostrzega, że w najbliższych godzinach również może być niespokojnie.

Opublikowano w Regionalne

W drugiej połowie lipca, gdy w Polsce mieliśmy atmosferę dość gorącego sporu związanego próbą wdrażania reformy sprawiedliwości, na stronie internetowej Fundacji Otwartego Dialogu, która jednoznacznie utożsamiła się z antyrządowymi protestami, pojawił się również link do instrukcji w jaki sposób ,,wyłączyć rząd”.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 sierpień 2017 12:20

Nadleśnictwo wprowadziło zakaz wstępu do lasu

Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do lasu na terenie pięciu leśnictw wchodzących w skład nadleśnictwa Żołędowo. Dokładniej chodzi o leśnictwa: Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Tryszczyn i Zdroje. Przebywanie w lesie może być przede wszystkim niebezpieczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W imieniu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy zapraszamy do udziału w kolejnej sobotniej wycieczce, której celem jest przybliżenie uczestnikom mało znanych dziejów Bydgoszczy. W tym tygodniu będzie o słynnych architektach i tajemnicach bydgoskich kin.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 sierpień 2017 07:18

Przez Bydgoszcz przejdzie defilada wojskowa

W latach dwudziestych i trzydziestych defilady wojskowe były naturalnym elementem uroczystości państwowych w Bydgoszczy. Po dziesiątkach lat wojsko chce wrócić do tej tradycji z okazji przypadającego za niespełna dwa tygodnie Święta Wojska Polskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu