Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 sierpień 2017

W dniach 30 i 31 sierpnia 1980 roku w Szczecinie i w Gdańsku pomiędzy robotnikami i władzami PRL podpisano przełomowe porozumienia. W tym roku oprócz tradycyjnych uroczystości organizowanych przez Solidarność, odbywać będą się również protesty antyrządowe, których inicjatorzy będą bronić m.in. legendy Lecha Wałęsy, który był jednym z sygnatariuszy porozumień z sierpnia 1980 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 30 sierpień 2017 20:04

Na Legii organizowali wsparcie dla Sośna

W ramach 7 kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmowała Zagłębie Lubin. Legioniści ten mecz wygrali 2:1, ale to w tym wypadku nie jest najważniejsze, bowiem z inicjatywy Fundacji Legii wolontariusze zbierano dary dla Rytla i Sośna.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Policjanci już wielokrotnie zatrzymali osoby biorące udział w procederze wprowadzania do obrotu nielegalnych papierosów i spirytusu, którzy handlując towarem bez znaków akcyzy działali na szkodę Skarbu Państwa. Nie często jednak zdarza się, że zarzuty stawiane są 75-letniej kobiecie.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 30 sierpień 2017 10:54

Drugie podejście do wyboru nazwy lodowiska

Wczoraj informowaliśmy o unieważnieniu konkursu na nazwę lodowiska, które powstaje obok Hali Sportowo-Wyczynowej ,,Łuczniczka”. Przyczyną nieuznania rozstrzygnięcia głosowania w serwisie społecznościowym Facebook, były podejrzenia, iż wynik mógł zostać zmanipulowany. Dlatego też Urząd Miasta ogłosił nowe głosowanie, ale już w swojej aplikacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nadleśnictwo Żołędowo zakaz wstępu do lasu wprowadziło na początku sierpnia, po nawałnicach z nocy 11 na 12 sierpnia zakazy objęły właściwie wszystkie lasy otaczające Bydgoszcz. Sprawdzamy, gdzie aktualnie obowiązuje zakaz, a jakie części lasu będą najprawdopodobniej niedostępne przez dłuższy czas.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rewitalizację czekać ma również rynek w Starym Fordonie – prezydent Rafał Bruski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, do którego mogą przystąpić osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radni Prawa i Sprawiedliwości na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa złożyli wniosek, aby kolejne obrady były poświęcone w dużej mierze sytuacji spółek wojewódzkich. Przedwczoraj dyskutowano głównie o sytuacji Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego z siedzibą we Włocławku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu