Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 sierpień 2017

Dzisiaj pierwszy dzwonek w szkołach podstawowych usłyszy w Inowrocławiu około 5,5 tys. uczniów. Mowa o 8-letniej szkole podstawowej, która została utworzona poprzez połączenie 6-letnich podstawówek z 3-letnimi gimnazjami. Formalnie nowa struktura szkół funkcjonuje właśnie od dzisiaj.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 01 wrzesień 2017 00:19

1 września w Bydgoszczy nie było paniki

Rok 1939 był w Europie dość napięty. W sierpniu dość realnie mówiono o ryzyku wybuchu wojny z Niemcami, ale bydgoszczanie liczyli, że dojdzie do deeskalacji napięcia, tak jak to miało miejsce w 1933 roku. Dzień przed wybuchem wojny Kurier Bydgoski pisał o włączeniu się w mediacje włoskiego przywódcy Benito Mussolini.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 31 sierpień 2017 18:18

Na Gople rozpoczynają się Mistrzostwa Europy

W sobotę i niedzielę Kruszwica będzie gospodarzem pierwszych Młodzieżowych Mistrzostw Europy we wioślarstwie. Będzie to największa impreza organizowana przez dawną stolicę Polski, jednocześnie pionierska. Nad Gopło przyjechać ma ponad 400 zawodników z 30 państw.

Opublikowano w Sport

Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy nowy rok szkolny rozpocznie w nowym budynku przy ulicy ,,Bora” Komorowskiego 2 w Fordonie. Jest to najnowocześniejszy budynek szkolny w regionie. W sobotę dla wszystkich bydgoszczan odbędą się w nim drzwi otwarte.

Opublikowano w Bydgoszcz

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał dokument rozpoczynający prace przygotowawcze do realizacji odcinka Pawłówek – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Dokumentacja przygotowawcza powinna być gotowa do końca 2019 roku.

Opublikowano w Regionalne

Uroczystości związane z 78-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej odbędą się przed południem również w Inowrocławiu. Rozpoczną się one 1 września Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św, Maurycego od godziny 11:00.

Opublikowano w Inowrocław

Dzień 1 września Polakom kojarzy się z początkiem agresji Niemiec na Polskę, od której to zaczęła się II wojna światowa. Jak co roku tego dnia w Bydgoszczy odbywają się uroczystości, kolejny raz będą one połączone z obchodami dywersji niemieckiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o decyzji prezydenta Bydgoszczy o przekazaniu 400 tys. zł na pomoc członkom Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic z dnia 11 na 12 sierpnia. Bydgoszcz skutki anomalii pogodowych odczuła w stopniu minimalnym, ale jej władze poczuwają się do solidarności z sąsiadami, którzy ucierpieli znacznie bardziej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu