Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 sierpień 2017

Przy dzisiejszej Wyspie Młyńskiej za czasów króla Zygmunta III Wazy wybijano monetę o wartości 100 dukatów z wizerunkiem tego władcy. O tym, że istniała kiedyś mennica przypomina dzisiaj Europejskie Centrum Pieniądza działające w strukturze Muzeum Okręgowego. Od połowy lipca 100 dukatami możemy również płacić.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 sierpień 2017 23:15

Jakie są etapy postępowania windykacyjnego?

Tak jak w wielu innych sprawach, tak samo podczas windykacji należy postępować według określonego schematu. Oczywiście czasem dochodzi do różnych odstępstw. Każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego traktowania. Elastyczne myślenie w tej branży bywa istotne, ponieważ może wpłynąć na zwiększenie szans związanych z odzyskaniem długu.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 07 sierpień 2017 18:50

Skrót meczu: Zawisza - Gryf Sicineko

Prezentujemy skrót filmowy sobotniego meczu Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Gryfem Sicienko.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 07 sierpień 2017 12:42

Policjanci nagradzali trzeźwych kierowców

Spotkań z policjantem podczas kontroli trzeźwości obawiają się osoby których stan trzeźwości może budzić wątpliwości. Inowrocławscy policjanci postanowili dzisiaj jednak nie tylko karać, ale również symbolicznie nagradzać tych, którzy rozumieją jak ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest zachowanie trzeźwości.

Opublikowano w Inowrocław

,,Kolej na Toruń” to inicjatywa zainaugurowana przez portal Nasze Miasto, należący do tej samej grupy kapitałowej co Express Bydgoski i Pomorska. Celem inicjatywy jest przywrócenie połączeń kolejowych Malborka z Toruniem.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 07 sierpień 2017 11:59

Zakaz zakazem, nie każdy respektuje

Od ubiegłej środy obowiązuje na terenie Nadleśnictwa Żołędowo zakaz wstępu do lasów, który spowodowany jest nawałnicy mającej miejsce dzień wcześniej. Przebywanie w lesie jest przede wszystkim ryzykowne z powodu połamanych drzew, które mogą stanowić zagrożenie. W praktyce zakaz ten jest martwy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu