Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 sierpień 2017

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej wraz z rozbudową układu drogowego. W praktyce wymagana będzie bowiem przebudowa rond Bernardyńskiego i Kujawskiego, które znajdują się na różnych poziomach. Inwestycja pozwoli uzupełnić sieć tramwajową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu Potulice obeszła bardzo smutna informacja o śmierci Tadeusza Marczuka– sołtysa oraz radnego gminnego, wychowawcy sportowców. Zgodnie z ordynacją wyborczą po wygaśnięciu mandatu radnego konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających, które odbędą się 29 października.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 08 sierpień 2017 17:16

Odnotowujemy rekordowe wpływy z VAT

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w I półroczu bieżącego roku wpływy z podatku VAT były o 17,6 mld zł wyższe niż przed rokiem. Jest to wzrost na poziomie 28%. Jedną z głównych przyczyn tak dobrych dla rządu informacji było uszczelnienie systemu i wypowiedzenie realnej wojny wyłudzeniom.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 08 sierpień 2017 14:28

W Inowrocławiu referendum nie będzie

W połowie czerwca Stowarzyszenie Nasze Prawo rozpoczęło zbiórkę podpisów pod inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta Inowrocławia (gmina wiejska) Tadeusza Kacprzaka. Kilka dni temu inicjatorzy oświadczyli, że rezygnują z tego zamiaru, za powód wskazują antydemokratyczne działania władz gminy.

Opublikowano w Inowrocław

Jedną z atrakcji Brdy jest możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego i podziwiania uroków Bydgoszczy od strony rzeki. Niezależnie jednak gdzie korzystamy z wody ważne jest bezpieczne zachowanie. Za niedopuszczalne należy uznać pływanie pod pływem alkoholu.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 08 sierpień 2017 10:50

Pucz po bydgosku

Madera stała się symbolem upadku Nowoczesnej, gdy lider tej partii Ryszard Petru w trakcie okupacji sali sejmowej przez opozycję, postanowił opuścić kraj i udać się z jedną z posłanek na malowniczą wyspę. W Bydgoszczy trwa próba ,,obalenia” prezydenta Bruskiego, pełnomocnika grupy referendalnej nie ma w Polsce – medytuje bowiem pod meczetem w Sarajewie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu odbyło się w ratuszu okolicznościowe spotkanie poświęcone 50-leciu ,,Kalendarza Bydgoskiego", periodyku do dzisiaj wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. O czym pisał ,,Kalendarz Bydgoski" w 1968 sprawdził serwis PopieramBydgoszcz.pl.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu