Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 marzec 2022

Stopa bezrobocia na dzień 28 lutego w Bydgoszczy wyniosła 2,4%, co jest historycznie kolejnym rekordem, bowiem tak niskiego wskaźnika nie było od czasu, gdy ewidencjuje się bezrobocie. Niepokój o kolejne tygodnie może wywoływać już wybuch wojny w sąsiedniej Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Усі громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого цього року, отримують медичну допомогу на тих же підставах, як і кожна застрахована особа в Польщі - пояснює Марта Піоро, прессекретарка Grupa Nowy Szpital Holding S.A. Тако ж це підтвердив заступник міністра Вальдемар Краска на засіданні Комітету охорони здоров’я, під час свого виступу в Сеймі в середу.

Спортивний світ не закриває очі на трагедію українського народу : ще одні спортсмени не хочуть змагатися з росіянами, що досить наочно продемонструвала футбольна збірна Польщі, яка відмовилася від матчу з Росією.

Miał być to nie specjalnie wyróżniający się czwartek, nad ranem dotarły jednak informację, że rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy, w Polsce wiele wydarzeń odwołano, bowiem są rzeczy ważne i ważniejsze. Pierwsze spekulacje dotyczyły tego czy Kijów utrzyma się kilkanaście godzin, a może kilkadziesiąt, ku zaskoczeniu całego świata Ukraina broni się już dwa tygodnie i raczej nie zanosi się na zwycięstwo Rosjan w najbliższych godzinach. Przygotowaliśmy skondensowany raport na 14 dni po inwazji.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w Fordonie w kilku miejscach powstaje infrastruktura rowerowa. Są to pierwsze prace, bydgoscy drogowcy planują bowiem w dłuższej perspektywie zbudować ścieżki rowerowe od Siernieczka do Starego Fordonu oraz dodatkowo wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Funkcjonalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 10 marzec 2022 13:12

Skwer i ulica wciąż bez rozstrzygnięcia

Na dzisiaj mamy w Bydgoszczy skwer płk. Łukasza Cieplińskiego (dawniej Pomorskiego Okręgu Wojskowego), w Inowrocławiu natomiast ulicę Tadeusza Chęsego (dawniej Iwana Alejnika). Taki jest stan na dzisiaj, bowiem sytuacja formalno-prawna jest dość skomplikowana już dobrego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilkunastu dni notujemy skokowe wzrosty cen paliwa, diesel właściwie już przekroczył 8 zł na litrze, a co 2-3 dni mamy do czynienia ze wzrostami o kilkadziesiąt groszy. Główna przyczyna tego to wojna w Ukrainie – rosnące ceny ropy na światowych rynkach oraz osłabienie złotego, ale jak się okazuje państwowe koncerny zarabiają dzięki temu znacznie więcej.

Opublikowano w Regionalne

Jako architekci jesteśmy stworzeni i powołani do budowania lepszego świata – czytamy w liście bydgoskiej pracowni Archigeum do pracowni architektonicznych z całego świata. Uważają oni, ze przeciwieństwem tego jest wojna, która ,,sieje spustoszenie i odbiera wiarę” - dlatego uważają, że rezygnacja renomowanych pracowni ze świadczenia usług dla Rosjan będzie wyrazem sprzeciwu dla tego co się dzieje w Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu