Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 marzec 2022

Każdego dnia do Bydgoszczy przybywają kolejni uchodźcy z Ukrainy, po pierwszym oddechu wielu naszych gości będzie chciało rozejrzeć się za pracą, być może też skorzystać ze służby zdrowia. Temu wszystkiemu służyć miał niedzielny koncert ,,Jesteśmy z wami!” zorganizowany przez fundację ,,Chcę Pomagam”.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 17:25

Ceny paliwa powinny w końcu zacząć spadać

Za diesla na Orlenie w Bydgoszcz trzeba było w weekend zapłacić 7,89 zł za litr, za benzynę PB95 prawie 7 zł. Dostajemy sygnały, że na terenach podmiejskich ceny są wyższe. Kierowcy zastanawiają się zatem, czy na dniach przekroczymy 8 zł na litrze i czy cena powyżej 10 zł też nas czeka. Przesłanki merytoryczne są takie, że w najbliższych dniach paliwo powinno tanieć.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 15:37

Dwa lata z pandemią COVID-19

Marzec 2020 roku zmienił nasze życie na zawsze – to właśnie wtedy do Polski dotarła pandemia COVID-19. Agresja rosyjska wobec Ukrainy sprawiła, że ta rocznica przeszła bez większego echa, pandemia jednak wciąż z nami jest o czym świadczy ponad 7,5 tys. zakażeń ostatniego tygodnia w naszym województwie, to jest ponad tysiąc zakażeń dziennie.

Opublikowano w Regionalne

Wykonanie szczepień ochronnych od dnia przyjazdu do Polski u dzieci z Ukrainy do 19. roku życia, niezaszczepionych przeciwko chorobom zakaźnym, według indywidualnego kalendarza szczepień rekomenduje Ministerstwo Zdrowia w wytycznych opublikowanych w czwartek.

Opublikowano w Magazyn

Польща залишається солідарною з Україною під час агресії з боку Росії, що триває. Ми хочемо гарантувати безпеку людей, які приїжджають в нашу країну з району бойових дій. У рамках Національної програми імунізації кожен бажаючий може зробити щеплення від COVID-19.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu