Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 marzec 2022

Mostów na Wiśle mamy deficyt, stąd też uruchomienie nawet przeprawy promowej, pomimo niedogodności tej formy przekraczania rzeki, traktowane jest jako ważna inwestycja. Uruchomienie przeprawy promowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 249, łączącej Solec Kujawski na południu, z Kamieńcem na północy przy drodze krajowej nr 80 wciąż się przesuwa. Być może jednak przeprawa ruszy za kilka tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

Вам слід надати перевагу пішоходам, коли вони входять на пішохідний перехід. Пріоритет на переході пішохід має не тільки тоді, коли він вже зайшов на «зебру», але також тоді, коли тільки входить на перехід. 

Program modernizacji dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskim nie idzie tak jak planowano, o przyczynach tego stanu rzeczy można by pisać sporo, ostatnie miesiące dawały jednak nadzieję, że zaangażowanie wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego pozwala inwestycjom drogowym wyjść na prostą. Wybuch wojny u naszego sąsiada to nowe zagrożenie – dopiero za kilka tygodni będziemy wiedzieli za czym stoimy.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec stycznia, gdy już poważnie obawiano się, że Rosja zaatakuję Ukrainę, na zlecenie Parlamentu Europejskiego przeprowadzono w kilku państwach UE sondaż jak poszczególne narody zapatrują się na ewentualny konflikt. W tym badaniu okazało się, że Polacy najbardziej są przekonani do tego, że należy zaangażować się w konflikt stając po stronie Ukrainy.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby linii podmiejskich, które obsługuje bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej – linie podmiejskie tworzą dzisiaj regularne linie dla gmin: Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Dobrcz i Dąbrowa Chełmińska. Od 1 kwietnia linie podmiejskie – 93, 94 i 95 oraz 98 zostaną wzmocnione o dodatkowe kursy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa radny Jerzy Gawęda przedstawił interpelacje, w której domaga się zwiększenia udziału kolei w skomunikowaniu Inowrocławia z Bydgoszczy i z Toruniem oraz podjęcia działań, które pozwoliłyby na jednym bilecie kolejowym korzystać również z komunikacji miejskiej w tych miastach – taka taryfa od dawna obowiązuje pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, do tej pory Inowrocław w nią nie został jednak włączony.

Opublikowano w Inowrocław

W Rosji nie ma wolnych mediów, widzimy to chociażby po tym, że nawet kary wieloletniego więzienia grożą za pisanie o tym, że w Ukrainie trwa wojna, albo mówienie o ofiarach cywilnych. Są jednak w internecie strony internetowe rosyjskojęzyczne, które starają się pisać prawdę, zazwyczaj mają swoje siedziby w krajach demokratycznych. Warto przy tej okazji nawiązać do publikacji portalu kasparov.ru o Bydgoskim Marcu 1981.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Wczoraj komentant wojewódzki policji insp. Piotr Leciejewski przedstawił Sejmikowi Województwa roczne sprawozdanie. Radni chwalili za spadającą przestępczość. Pojawiły się jednak też gorzkie słowa za kontrowersyjne interwencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu