Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 marzec 2022

Do tej pory współpraca metropolitalna Bydgoszczy z gminami ościennymi opierała się głównie na działaniach miękkich, głównie było to tworzenie autobusowych linii międzygminnych, wspólne działania promocyjne, ostatnio też rozwijane są projekty związane z gospodarką odpadami komunalnymi. Pojawiają się powoli jednak spekulacje co do kwot jakie będzie mogło uzyskać Stowarzyszenie z Unii Europejskiej w ramach prowadzenia ZIT.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 marzec 2022 20:03

Jak spersonalizować ubrania sportowe?

W branży sportowej jest wiele metod nadruku na ubraniach dedykowanych do uprawiania aktywności fizycznej. Która z nich pozwoli na realizację wielu, nawet najbardziej fantazyjnych projektów? Po co w ogóle personalizować stroje sportowe? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Opublikowano w Polecane

Під час воєнних дій, саме завдяки послугам залізничного транспорту евакуйовуються люди, доставляється вся необхідна допомога на фронт і до всіх українських міст. Керівник Української залізниці Олександр Камишин називає залізницю "опорою безпеки" і закликає до будівництва в західній частині країни нових терміналів. Україна може стати важливим гравцем у торгівлі між Європою і Китаєм на Новому шовковому шляху. Давайте підтримаємо її, бо від цього рішення кожний не залишитися в програші.

 

Od rosyjskiej agresji Rosji w Ukrainie minął miesiąc – do Polski przedostało się ponad 2 mln uchodźców, trudno oszacować już jednak ilu do województwa kujawsko-pomorskiego, na pewno nie zaliczamy się do regionów o największej liczbie uchodźców. Życie toczy się u nas normalnie, nie sposób jednak uciec od tego, że właśnie pomoc uchodźcom to nasze największe wyzwanie na dzisiaj.

Opublikowano w Regionalne

Powołana 25 marca 2004 roku Diecezja Bydgoska należy do jednej z najmłodszych w Polsce, w ubiegły piątek przypadło 18-lat od jej powołania. Można powiedzieć, że symbolicznie stała się pełnoletnia. Biskup Krzysztof Włodarczyk w czasie piątkowego dziękczynienia mówił, że jest jednak wciąż nastolatką.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Moja lista gości” to lekka, chwytająca za serce powieść Rebecci Serie, która jesienią miała swoją premierę. Autorka proponuje czytelnikowi nietypową lekturę, bowiem głównej bohaterce Sabrinie przychodzi spotkać nieżyjące osoby, co przypomina stare niezamknięte sprawy. To nietypowe spotkanie staje się jednak okazją do zamknięcia tych spraw.

Opublikowano w Magazyn

Niedzieli do udanych nie mogli zaliczyć mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Dolnej Waleniowej na Osowej Górze. 15 osób musiało zostać ewakuowanych po tym, gdy w jednym z mieszkań ujawniono, że znajdować mogą się substancje wybuchowe. W stan gotowości postawiono służby.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 marzec 2022 07:14

,,To nie koniec pandemii"

Pandemia COVID-19 się nie skończyła mimo znoszonych obostrzeń związanych z noszeniem maseczek, zwłaszcza osoby słabsze powinny pamiętać o środkach ostrożności i je stosować – uważa wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

    W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

  • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

    Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu