Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 marzec 2022

Wielu kredytobiorców dało się skusić na kredyty we Frankach szwajcarskich, które pierwotnie prezentowały się atrakcyjnie, późniejsze wahania kursów walut doprowadziło wiele osób wręcz do tragicznej sytuacji finansowej. Orzeczenie unijnego TSUE i polskiego Sądu Najwyższego otworzyło kredytobiorcom drogę do walki o swoje prawa, wiele sądów orzekło już o unieważnieniu niekorzystnych umów kredytowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Ми розмовляємо із представниками багатьох організацій, органами місцевого самоврядування, воєводами. Розмови, а також – звичайно – консультації із комісією, призвели до того, що ми вирішили підготувати короткий проект змін у законі. Завдяки йому, положення Спеціального закону стосуватимуться усіх біженців з України – без огляду на те, звідки вони прибули до Польщі, – сказав у Сеймі заступник Міністра внутрішніх справ і адміністрації.

Gospodarka odpadami komunalnymi to dla samorządów raczej spore wyzwanie, jak pokazuje praktyka łatwiej mają większe samorządy, które mogą pozwolić sobie na budowę większych instalacji, w przypadku mniejszych samorządów szansą może być współpraca z tymi większymi. W środę Rada Miasta zajmie się intencyjnym uchwałami w sprawie współpracy z gminami ościennymi w ramach wspólnej biogazowni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek około godziny 17 zapaliła się jedna z kamienic przy ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu. Jako pierwsi weszli do niej w celu pomocy lokatorom dwaj dzielnicowi, bardzo prawdopodobne, że część mieszkańców zawdzięcza im życie.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd desygnowany przez Nową Lewicę. Jak się dowiadujemy to efekt wewnętrznych ustaleń w tej formacji. Drozd dokończy kadencję jako szeregowy radny, najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym komisji edukacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu na sesji Sejmiku Województwa dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej nie powstanie planowane studium dla budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego i Trzcinca. Ta informacja powinna niepokoić nie tylko z uwagi na zagrożenie tej inwestycji, ale źle ona prognozuje także dla innych zapowiadanych inwestycji – chociażby skomunikowania Kcyni z Bydgoszczą.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj na Ukrainie według przypuszczeń Ośrodka Studiów Wschodnich pojawią się pierwsi bojówkarze libańskiego Hezbollahu. Wezwał ich Putin, aby pomogli mu odwrócić wojnę, która nie idzie po jego myśli. Libańscy bojówkarze będą skierowani do pacyfikowania ukraińskich miast. Obok tej sprawy nie można przejść tak obok, bowiem w 2018 roku od tej organizacji były już poseł Paweł Skutecki otrzymał medal, wówczas nazywał ich przyjaciółmi i szczycił się, że to najpotężniejsza armia Bliskiego Wschodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu