Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 marzec 2022

Od środy 30 marca Urząd Miasta Bydgoszczy wspiera 10 pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Do pracy w bydgoskim ratuszu przesunął ich wojewoda w ramach tymczasowego przydziału, w celu wspierania samorządu m.in. w nadawaniu numerów PESEL uchodźcom. Zakończenie procedury nadawania numerów PESEL pozwoli nam oszacować w miarę miarodajnie ile uchodźców przebywa w naszym województwie. Sam numer PESEL Ukraińcom pozwoli z kolei uzyskać jednorazową zapomogę w wkocie 300 zł oraz otworzy drogę do starania się o programy socjalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Допомогу зруйнованій війною Україні, здійснюють переважно поляки через організовані пожертвування та збори грошей. Сьогодні - 30 березня-міська рада Бидгоща прийняла символічну постанову про фінансову підтримку для українських міст Кременчука та Черкас, виділивши по 100 тис. зл на кожне з цих міст. Однак наразі, ще не встановлено, яким чином буде реалізована допомога.

Pomoc dla objętej wojną Ukrainy Polacy głównie wyrażają poprzez organizację zbiórek darów i pieniędzy. Dzisiaj – 30 marca – Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła symboliczną uchwałę o wsparciu kwotami po 100 tys. zł miast Krzemieńczuka i Czerkas. Na dzisiaj nie ustalono jednak jak ta pomoc zostanie udzielona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zniesienie restrykcji związanych z COVID-19 jest mało roztropne z medycznego punktu widzenia – ocenił dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu prof. Michał Witt. Od poniedziałku nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach.

Opublikowano w Regionalne

Nowy Bursztynowy Szlak 29 marca skierował do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego petycję w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Rewizja sieci TEN-T zaplanowana jest na przyszły rok, ale są już pierwsze projekty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu