Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 marzec 2022

Od środy 30 marca Urząd Miasta Bydgoszczy wspiera 10 pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Do pracy w bydgoskim ratuszu przesunął ich wojewoda w ramach tymczasowego przydziału, w celu wspierania samorządu m.in. w nadawaniu numerów PESEL uchodźcom. Zakończenie procedury nadawania numerów PESEL pozwoli nam oszacować w miarę miarodajnie ile uchodźców przebywa w naszym województwie. Sam numer PESEL Ukraińcom pozwoli z kolei uzyskać jednorazową zapomogę w wkocie 300 zł oraz otworzy drogę do starania się o programy socjalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Допомогу зруйнованій війною Україні, здійснюють переважно поляки через організовані пожертвування та збори грошей. Сьогодні - 30 березня-міська рада Бидгоща прийняла символічну постанову про фінансову підтримку для українських міст Кременчука та Черкас, виділивши по 100 тис. зл на кожне з цих міст. Однак наразі, ще не встановлено, яким чином буде реалізована допомога.

Pomoc dla objętej wojną Ukrainy Polacy głównie wyrażają poprzez organizację zbiórek darów i pieniędzy. Dzisiaj – 30 marca – Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła symboliczną uchwałę o wsparciu kwotami po 100 tys. zł miast Krzemieńczuka i Czerkas. Na dzisiaj nie ustalono jednak jak ta pomoc zostanie udzielona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zniesienie restrykcji związanych z COVID-19 jest mało roztropne z medycznego punktu widzenia – ocenił dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu prof. Michał Witt. Od poniedziałku nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach.

Opublikowano w Regionalne

Nowy Bursztynowy Szlak 29 marca skierował do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego petycję w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Rewizja sieci TEN-T zaplanowana jest na przyszły rok, ale są już pierwsze projekty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu