Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 marzec 2022

Gmach przy ulicy Dworcowej 63 to jeden z bardziej okazałych w tej części Śródmieścia. Do użytku został oddany on w 1889 roku, powstał on na potrzeby siedziby Królewskiej Dyrekcji Kolei Wschodniej. Budynek może i okazały, ale od wielu lat nie jest w pełni zagospodarowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od piątku 1 kwietnia uchodźcy przebywający w Bydgoszczy muszą kasować bilety w autobusach i tramwajach. Obawiam się, że wielu z nich o tym nie wie, przez co może dochodzić do przykrych nieporozumień z kontrolerami. Nie udało się uchwalić zwolnienia z opłat za przejazdy o kolejny miesiąc, choć jak można wywnioskować z wypowiedzi była ku temu wola, zabrakło jedynie determinacji. Radni okazali się w tym temacie bezradni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rosyjska agresja wobec Ukrainy wywołała szereg emocji wśród Polaków, jedną z nich była chęć bojkotu konsumenckiego tych marek, które nie zdecydowały się wycofać z Rosji. Badanie SW Research wskazuje, że aż 3/4 Polaków poważnie myśli o bojkocie marek. Tak wysoki wskaźnik to na pewno rzecz z czym właściciele tych marek muszą się liczyć.

Opublikowano w Magazyn

Chociaż prym wśród sportów dziecięcych wciąż wiedzie piłka nożna, to jednym z pomysłów na zapewnienie młodszym zawodnikom zdrowej dawki ruchu jest zapisanie ich na zajęcia z koszykówki. Do uprawiania tego sportu niezbędne jest odpowiednie ubranie. Jakie? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Opublikowano w Polecane

Od jutra – 1 kwietnia – wojewódzki magazyn, z którego dystrybuowane będą dary na terytorium Ukrainy przenosi się z Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego do magazynu strażackiego w Szubinie. Zdecydować miały o tym koszty.

Opublikowano w Regionalne

39-letni mieszkaniec Janikowa wszedł w bliską relację z kobietą, która chciała nieść mu pomoc. Mężczyzna wykorzystywał jej ufność oczekując kolejnych wpłat pieniędzy, na co kobieta brała kredyty. Oszustwo w pewnym momencie wyszło, a mężczyzną zainteresowali się policjanci.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 31 marzec 2022 12:51

Precedens i awantura na sesji Rady Miasta

Można odnieść wrażenie, że największe zainteresowanie radnych wywołał na środowej sesji punkt poświęcony radnemu Krystianowi Frelichowskiemu – radni podjęli stanowisko w którym odcięli się od jego wypowiedzi, jednocześnie krytykując jego postawę. Jest to działanie w bydgoskim samorządzie bez precedensu, bowiem do tej pory nie podejmowano uchwał krytykujących postawy poszczególnych radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Постанова Бидгощської міської ради, ухвалена на початку березня, дала можливість безкоштовного користування громадським транспортом для осіб, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого. З безкоштовного проїзду можна буде скористатися до 31 березня, але уже від 1 квітня всі біженці, в разі контролі, мусять пред'явити квитки чи оплату за проїзд в громадському транспорті.

Z wyliczeń FAO wynika, że nie da się w całości zastąpić niedoboru dostaw produktów rolnych z Rosji i Ukrainy, a w następnym sezonie ceny żywności będą wyższe o kilka do ponad 20 proc. Dotyczy to m.in. zbóż, ale to z kolei przekłada się na inne rynki. Szok cenowy obserwowany jest m.in. na rynku drobiarskim. Producenci drobiu i jaj podnoszą ceny dla konsumentów, bo pasze – główny składnik ich kosztów – szybko drożeją. Według Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz władze, zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym, powinny pilnie monitorować sytuację.

Opublikowano w Regionalne

Podjęta na początku marca uchwała Rady Miasta Bydgoszczy wprowadza możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które po 24 lutego przekroczyły granicę ukraińsko-polską. To zwolnienie obowiązuje do jutra – 31 marca. Oznacza to, że od 1 kwietnia uchodźcy powinni już kasować bilety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu