Gmach przy ulicy Dworcowej 63 to jeden z bardziej okazałych w tej części Śródmieścia. Do użytku został oddany on w 1889 roku, powstał on na potrzeby siedziby Królewskiej Dyrekcji Kolei Wschodniej. Budynek może i okazały, ale od wielu lat nie jest w pełni zagospodarowany.
Od piątku 1 kwietnia uchodźcy przebywający w Bydgoszczy muszą kasować bilety w autobusach i tramwajach. Obawiam się, że wielu z nich o tym nie wie, przez co może dochodzić do przykrych nieporozumień z kontrolerami. Nie udało się uchwalić zwolnienia z opłat za przejazdy o kolejny miesiąc, choć jak można wywnioskować z wypowiedzi była ku temu wola, zabrakło jedynie determinacji. Radni okazali się w tym temacie bezradni.
Rosyjska agresja wobec Ukrainy wywołała szereg emocji wśród Polaków, jedną z nich była chęć bojkotu konsumenckiego tych marek, które nie zdecydowały się wycofać z Rosji. Badanie SW Research wskazuje, że aż 3/4 Polaków poważnie myśli o bojkocie marek. Tak wysoki wskaźnik to na pewno rzecz z czym właściciele tych marek muszą się liczyć.
Chociaż prym wśród sportów dziecięcych wciąż wiedzie piłka nożna, to jednym z pomysłów na zapewnienie młodszym zawodnikom zdrowej dawki ruchu jest zapisanie ich na zajęcia z koszykówki. Do uprawiania tego sportu niezbędne jest odpowiednie ubranie. Jakie? Tego dowiesz się z tego artykułu!
Od jutra – 1 kwietnia – wojewódzki magazyn, z którego dystrybuowane będą dary na terytorium Ukrainy przenosi się z Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego do magazynu strażackiego w Szubinie. Zdecydować miały o tym koszty.
39-letni mieszkaniec Janikowa wszedł w bliską relację z kobietą, która chciała nieść mu pomoc. Mężczyzna wykorzystywał jej ufność oczekując kolejnych wpłat pieniędzy, na co kobieta brała kredyty. Oszustwo w pewnym momencie wyszło, a mężczyzną zainteresowali się policjanci.
Można odnieść wrażenie, że największe zainteresowanie radnych wywołał na środowej sesji punkt poświęcony radnemu Krystianowi Frelichowskiemu – radni podjęli stanowisko w którym odcięli się od jego wypowiedzi, jednocześnie krytykując jego postawę. Jest to działanie w bydgoskim samorządzie bez precedensu, bowiem do tej pory nie podejmowano uchwał krytykujących postawy poszczególnych radnych.
Постанова Бидгощської міської ради, ухвалена на початку березня, дала можливість безкоштовного користування громадським транспортом для осіб, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого. З безкоштовного проїзду можна буде скористатися до 31 березня, але уже від 1 квітня всі біженці, в разі контролі, мусять пред'явити квитки чи оплату за проїзд в громадському транспорті.
Z wyliczeń FAO wynika, że nie da się w całości zastąpić niedoboru dostaw produktów rolnych z Rosji i Ukrainy, a w następnym sezonie ceny żywności będą wyższe o kilka do ponad 20 proc. Dotyczy to m.in. zbóż, ale to z kolei przekłada się na inne rynki. Szok cenowy obserwowany jest m.in. na rynku drobiarskim. Producenci drobiu i jaj podnoszą ceny dla konsumentów, bo pasze – główny składnik ich kosztów – szybko drożeją. Według Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz władze, zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym, powinny pilnie monitorować sytuację.
Podjęta na początku marca uchwała Rady Miasta Bydgoszczy wprowadza możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które po 24 lutego przekroczyły granicę ukraińsko-polską. To zwolnienie obowiązuje do jutra – 31 marca. Oznacza to, że od 1 kwietnia uchodźcy powinni już kasować bilety.
Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.
Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.