Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 marzec 2022

Gmach przy ulicy Dworcowej 63 to jeden z bardziej okazałych w tej części Śródmieścia. Do użytku został oddany on w 1889 roku, powstał on na potrzeby siedziby Królewskiej Dyrekcji Kolei Wschodniej. Budynek może i okazały, ale od wielu lat nie jest w pełni zagospodarowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od piątku 1 kwietnia uchodźcy przebywający w Bydgoszczy muszą kasować bilety w autobusach i tramwajach. Obawiam się, że wielu z nich o tym nie wie, przez co może dochodzić do przykrych nieporozumień z kontrolerami. Nie udało się uchwalić zwolnienia z opłat za przejazdy o kolejny miesiąc, choć jak można wywnioskować z wypowiedzi była ku temu wola, zabrakło jedynie determinacji. Radni okazali się w tym temacie bezradni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rosyjska agresja wobec Ukrainy wywołała szereg emocji wśród Polaków, jedną z nich była chęć bojkotu konsumenckiego tych marek, które nie zdecydowały się wycofać z Rosji. Badanie SW Research wskazuje, że aż 3/4 Polaków poważnie myśli o bojkocie marek. Tak wysoki wskaźnik to na pewno rzecz z czym właściciele tych marek muszą się liczyć.

Opublikowano w Magazyn

Chociaż prym wśród sportów dziecięcych wciąż wiedzie piłka nożna, to jednym z pomysłów na zapewnienie młodszym zawodnikom zdrowej dawki ruchu jest zapisanie ich na zajęcia z koszykówki. Do uprawiania tego sportu niezbędne jest odpowiednie ubranie. Jakie? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Opublikowano w Polecane

Od jutra – 1 kwietnia – wojewódzki magazyn, z którego dystrybuowane będą dary na terytorium Ukrainy przenosi się z Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego do magazynu strażackiego w Szubinie. Zdecydować miały o tym koszty.

Opublikowano w Regionalne

39-letni mieszkaniec Janikowa wszedł w bliską relację z kobietą, która chciała nieść mu pomoc. Mężczyzna wykorzystywał jej ufność oczekując kolejnych wpłat pieniędzy, na co kobieta brała kredyty. Oszustwo w pewnym momencie wyszło, a mężczyzną zainteresowali się policjanci.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 31 marzec 2022 12:51

Precedens i awantura na sesji Rady Miasta

Można odnieść wrażenie, że największe zainteresowanie radnych wywołał na środowej sesji punkt poświęcony radnemu Krystianowi Frelichowskiemu – radni podjęli stanowisko w którym odcięli się od jego wypowiedzi, jednocześnie krytykując jego postawę. Jest to działanie w bydgoskim samorządzie bez precedensu, bowiem do tej pory nie podejmowano uchwał krytykujących postawy poszczególnych radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Постанова Бидгощської міської ради, ухвалена на початку березня, дала можливість безкоштовного користування громадським транспортом для осіб, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого. З безкоштовного проїзду можна буде скористатися до 31 березня, але уже від 1 квітня всі біженці, в разі контролі, мусять пред'явити квитки чи оплату за проїзд в громадському транспорті.

Z wyliczeń FAO wynika, że nie da się w całości zastąpić niedoboru dostaw produktów rolnych z Rosji i Ukrainy, a w następnym sezonie ceny żywności będą wyższe o kilka do ponad 20 proc. Dotyczy to m.in. zbóż, ale to z kolei przekłada się na inne rynki. Szok cenowy obserwowany jest m.in. na rynku drobiarskim. Producenci drobiu i jaj podnoszą ceny dla konsumentów, bo pasze – główny składnik ich kosztów – szybko drożeją. Według Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz władze, zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym, powinny pilnie monitorować sytuację.

Opublikowano w Regionalne

Podjęta na początku marca uchwała Rady Miasta Bydgoszczy wprowadza możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które po 24 lutego przekroczyły granicę ukraińsko-polską. To zwolnienie obowiązuje do jutra – 31 marca. Oznacza to, że od 1 kwietnia uchodźcy powinni już kasować bilety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu