Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 marzec 2022

W poniedziałek cytowaliśmy portal VINBazar z Winnicy w centralnej Ukrainie, dla którego jedną z najważniejszych informacji dnia był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Było to tak istotne wydarzenie, ze wypowiadał się nawet mer tego 370 tys. miasta, stolicy Obwodu Winnickiego. To jednak nie jedyna publikacja i wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojna w Ukrainie zwiększyła skalę cyberzagrożeń, na które Polska nie jest do końca gotowa. Jednym z nich jest aktywność rosyjskich trolli w polskim internecie, która jest widoczna już od wielu miesięcy, a w ostatnich dniach zdecydowanie nabiera rozpędu. Dziennie pojawia się ok. 120 tys. fejków, które w nawale bodźców i informacji coraz trudniej rozpoznać, dlatego w procesie weryfikacji pomagają instytucje państwa. Eksperci nie wykluczają także nasilonych ataków na administrację i infrastrukturę krytyczną. Dla Rosjan sieci elektroenergetyczne i telekomunikacyjne to istotny strategicznie obszar, co pokazuje szturm na elektrownię w Czarnobylu.

Opublikowano w Regionalne

Obszerne badania w USA wykazały, że szczepienia przeciwko COVID-19 dwoma dawkami nie zwiększyły liczby zgonów. U 92 proc. osób zaszczepionych preparatami Pfizera lub Moderny działania uboczne, jeśli wystąpiły, to były jedynie łagodne.

Opublikowano w Magazyn

Wczoraj wspomnieliśmy, że dla ukraińskiego portalu VINBazar jedną z najważniejszych informacji był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Palety zapakowano bezpośrednio w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym, wolontariusze z którymi dzisiaj rozmawialiśmy przyznali, że poznają kartony, co tylko motywuje ich do dalszego pomagania, bowiem widzą, że praca wykonywana tutaj w Bydgoszczy i w regionie jest komuś potrzebna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ta historia z niezbyt przyjemnym finałem dla 35-latka z powiatu bydgoskiego rozpoczęła się w sobotę na imprezie w Radziejowie. Można jedynie się domyślać jej przebiegu, mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu rozbił na nie głowę i potrzebna była pomoc medyczna.

Opublikowano w Inowrocław

Na przejściach dla pieszych nie wolno wyprzedzań, nowy taryfikator mandatów przewiduje za to spory mandat, bo w kwocie ponad 1,5 tys. zł. Jak się okazuje na bydgoskich ulicach nie brakuje kierowców, którzy się tym nie przejmują, przyjdzie im jednak teraz za to zapłacić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie chce zakupić 5 kolejowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pociągi maja być zakupione z wykorzystaniem ,,resztkowych” funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2014-2020. Ostatniego dnia marca powinniśmy poznać oferty, wówczas będzie jasne, czy środki jakimi dysponuje na ten cel województwo będą wystarczające.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę nad województwem kujawsko-pomorskim widoczne były amerykańskie bombowce strategiczne, które potrafiły powyżej godziny krążyć nad kujawsko-pomorskim. Te patrole są kontynuowane, zdarzają się też Airbusy ZZ327 brytyjskiego RAF-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

    W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

  • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

    Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu