Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 styczeń 2023

Pod względem spektakularności trudno będzie przebić budowę tramwaju do Fordonu, przed nami jednak lata, w których istnieje duża szansa na zrealizowanie trzech ważnych dla miejskiego systemu tramwajowego inwestycji, które będą możliwe za sprawą środków z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej. Tymczasem część miejskich aktywistów wprost nawołuje, aby te inwestycje porzucić.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 styczeń 2023 18:22

Sylwestrowy cud w cenami paliwa

Ostatniego dnia 2022 roku – w sobotę 31 grudnia doszło do znaczących obniżek cen paliwa w hurcie, z uwagi na obniżenie marż przez rafinerie. Nie przełoży się to co prawda na niższe ceny paliwa, bowiem dzień później – 1 stycznia podniesiony został VAT na paliwo, na czym zyska tylko część przedsiębiorców. Ta sytuacja nakazuje się jednak zastanowić, czy marże rafineryjne, na których wysokość duży wpływ ma PKN Orlen, nie były w ostatnim czasie znacznie zawyżone?

Opublikowano w Regionalne

51-letni bydgoszczanin na jednym z portali społecznościowych zapowiadał, że pozabija policjantów za pomocą broni, którą miał posiadać nielegalnie. Krył się za fikcyjnym pseudonimem, najprawdopodobniej licząc, że w ten sposób nikt nie ustali jego tożsamości. W okresie między świętami i Nowym Rokiem 51-latek zdziwił się, gdy został zatrzymany.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresie świątecznym udało się zakończyć w Inowrocławiu pierwszy etap dystrybucji węgla dla mieszkańców po preferencyjnej stawce, realizowanego za pośrednictwem samorządu. Zgodnie z przepisami każdemu mieszkańcowi uprawnionemu przysługują 3 tony, w pierwszej transzy przed końcem 2022 roku mogli uzyskać do 1,5 tony, teraz w drugim etapie mogą złożyć wniosek o kolejną dostawę, przy czym łączny maksymalny limit to 3 tony. Stawka za tonę węgla dystrybuowanego przez inowrocławski samorząd to 2 tys. zł brutto za tonę.

Opublikowano w Inowrocław

31 grudnia o godzinie 23.00 odszedł Major Eugeniusz Siemaszko miał 93 lata, zasłużony dla Ojczyzny Żołnierz Wyklęty. Był skazany na karę śmierci, którą zamieniono na wieloletnie więzienie. Przez ostatnie lata angażował się w propagowanie dziedzictwa podziemia antykomunistycznego w Bydgoszczy, pełniąc przez trzy kadencję funkcję prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska Wileńsko-Nowogródzkiego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Agencja Ratingowa Fitch Ratings utrzymała ocenę ratingową Miejskich Wodociągów i Kanalizacji na stosunkowo dobrym poziomie BBB+, wskazując jednocześnie na potrzebę podniesienia taryf za wodę i ścieki dla zniwelowania skutków inflacji oraz wskazując na ryzyka związane z opóźnieniami w realizacji projektu budowy systemu kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu