Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 styczeń 2023

Portal społecznościowy Facebook umożliwia za pieniądze budowanie lepszych zasięgów swoich treści, jednocześnie Facebook prowadzi w tym zakresie dość transparentną politykę – jeżeli reklama dotyczy spraw społecznych czy polityki, wówczas jej koszty udostępnia wszystkim zainteresowanym sama platforma. Z tych narzędzi w niedziele dowiedzieliśmy się, że Urząd Miasta był w czwartek 26 stycznia w TOP20 najlepszych polskich reklamodawców.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 styczeń 2023 17:37

Inowrocław z nowym rekordem WOSP

W Inowrocławiu tradycją się stało, że w jedną niedzielę stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbywają się nie tylko koncerty, ale też mocno stawia się na aktywność sportową. W tym roku mieliśmy turniej siatkówki na inowrocławskiej hali oraz wielkie bieganie. Wstępne dane przekazane późnym wieczorem w niedzielę pokazują, że zebrano w tym roku ponad 187,6 tys. zł, a liczenie trwa dalej.

Opublikowano w Inowrocław

Po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierał sztab w niemieckim Mannheim (które jest miastem partnerskim Bydgoszczy)  oraz w Karlsruhe, w ramach wspólnego sztabu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rozmowie z nami minister Łukasz Schreiber zapowiedział, że spotka się w ubiegłym tygodniu z ministrami zdrowia i edukacji, wraz z posłem Tomaszem Latosem, który jest przewodnciczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Do spotkania z ministrami Czarnkiem i Niedzielskim doszło pod koniec tygodnia. Rozmowa dotyczyła zabezpieczenia interesu bydgoskich pacjentów, gdyby rektor UMK dalej brnął do konsolidacji bydgoskich szpitali.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:01

154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 30 styczeń 2023 06:53

Szczuł w Bydgoszczy na Ukraińców. Czeka go odsiadka

To nie pierwszy konflikt z prawem Piotra R., w przeszłości był skazany za spalenie ,,kukły Żyda”, ostatnio Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał go na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, czyli musi na ten czas trafić za kratki. Wyrok dotyczy wypowiedzi antysemickich w jednym z wywiadów, choć Piotr R. bywał w ostatnich miesiącach aktywny też w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu