Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 styczeń 2023

Nissin Logistics to japońska korporacja logistyczna o zasięgu światowym, która pierwszy swój oddział w Europie, otworzyła 1984 roku w Londynie. Nissin kontynuując swoją ekspansję rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Lisim Ogonie – na razie Nissin wydzierżawił od Pannatoni 42 tys. metrów kwadratowych magazynu, ale docelowo Japończycy chcą dojść do 110 tys. metrów kwadratowych, co będzie już sporym zwiększeniem przestrzeni magazynowej na obszarze Węzła Logistycznego Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Już wiele lat temu były plany wdrażania wspólnego biletu na komunikację zbiorową, która integrowałaby różne formy podróżowania i pozwalałaby sprawniej zaplanować podróż. Póki co jednak nie udało się w naszym województwie nic ambitniejszego wdrożyć. W grudniu samorządowcy podpisali list intencyjny, który jest kolejną próbą wdrożenia integracji taryfowej.

Opublikowano w Regionalne

Policjanci z drogówki z powiatu inowrocławskiego podsumowali 2022 rok – zginęło w nim w zdarzeniach drogowych 5 osób, to o dwie osoby mniej niż rok wcześniej. Ogólna liczba wypadków była jednak wyraźnie wyższa.

Opublikowano w Inowrocław

Wydawanie własnych mediów przez samorządy to praktyka dewastująca rynek mediów lokalnych – tak ocenia politykę Urzędu Miasta Bydgoszczy, który wydaje z publicznych pieniędzy ,,Bydgoszcz Informuje” Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. To odpowiedź na nasze zawiadomienie do prezesa UOKiK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec października w skład Rady Nadzorczej Zakładu Wodociągów i Usług wójt Białych Błot Dariusz Fundator powołał m.in. burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego. W tym samym czasie Luchowski w skład Rady Nadzorczej podległego sobie WIK-u powołał wójta Fundatora. Dla obu samorządowców, wzajemne zasiadanie w Radach Nadzorczych to okazja do dodatkowego zarobku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka miesięcy możemy wejść do internetu, ale o Bydgoszczy znajdziemy, albo zachwalające ratusz i atakujące rząd publikacje z nowego kuriera ratuszowego Bydgoszcz Informuje, z racji tego, że treści redagują urzędnicy, nikt nie odważy się poruszyć tematów niewygodnych dla prezydenta, alternatywą będą mogły być natomiast publikacje z portalu TVP, gdzie będzie można negatywnie poczytać o ratuszu i prezydencie, a w reportażach dotykających błahych spraw będzie pojawiać się obowiązkowo komentarz posła partii rządzącej. Publikacji wyważonych specjalnie nie będzie, publikacje śledcze (niezależne) będą gatunkiem ostatecznie wymarłym. Nie będzie już czegoś takiego jak społeczna kontrola władzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

  • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

    W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu