Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 luty 2023

Firrma Progreg z Krakowa opracuje dokumentacje projektową dla budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego wraz z budową pętli na Bielickiej. To będzie pierwszy etap w budowie linii tramwajowej na Błonie oraz stworzenia kręgu, gdzie tory pobiegną Szubińską na Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego. Prace budowlane władze Bydgoszczy planują zrealizować do 2030 roku w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kilku ostatnich wyborach parlamentarnych z województwa kujawsko-pomorskiego wybieranych było łącznie 25 posłów – 12 z okręgu bydgoskiego oraz 13 z okręgu toruńsko-włocławskiego. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej zmiany demograficzne sprawiają, że w okręgu toruńskim posłów powinno być 12, tyle samo co w okręgu bydgoskim.

Opublikowano w Regionalne

Rada Miasta Bydgoszczy na środowej sesji przyjęła apel do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne obniżenie podatku VAT na ciepło, gaz i energię elektryczną do 5%. Obecnie obowiązuje stawka 23%. Radni można powiedzieć, że przyjęli to stanowisko jednomyślnie, wynikło to jednak z tego, że na sali zabrakło radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta wydając swoje media twierdzi, że zajmuje się informowaniem o wydarzeniach i nie ma tam miejsca na politykę, przeczy jednak temu publikacja wywiadu z radnym Koalicji Obywatelskiej, który z jednej strony obwinia posłów PiS, że za mało robią dla utworzenia Uniwersytetu Medycznego, jednocześnie stwierdza, że winę za likwidację Uniwersytetu Medycznego ponosi Lewica (z racji tego, że jest to publikator Urzędu Miasta, to traktujemy to jako stanowisko ratusza). Poseł Lewicy nie pozostaje dłużny KO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o wprowadzeniu biletów okresowych pozwalających na korzystanie z systemu Park&Ride – obowiązywać będą one od kwietnia. Radni opozycji zmiany poparli, ale uważają, że zbyt wiele nie zmienią i w kwietniu za dużo się nie zmieni, dlatego postulowali o dalej idące złagodzenia taryf.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Kondycja rosyjskiej gospodarki jest gorsza, niż wskazywałyby oficjalne dane makroekonomiczne, chociaż nie tak zła, jak spodziewał się Zachód, wprowadzając kolejne pakiety sankcji gospodarczych. Eksperci oceniają jednak, że nałożone w grudniu i lutym sankcje na eksport rosyjskiej ropy i produktów rafineryjnych odbiją się na budżecie Kremla szczególnie mocno. Skutki decyzji państw zachodnich odczuwa także rosyjskie społeczeństwo, co widać m.in. po wyraźnym spadku sprzedaży detalicznej. Cierpi rynek pracy, a niektóre branże – przez masową migrację i mobilizację – borykają się z niedoborem rąk do pracy.

Opublikowano w Magazyn

Politycy Solidarnej Polski informują, że prokuratura wszczęło śledztwo w sprawie możliwości przekroczenia uprawnień przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Jeden z sygnatariuszy porozumienia na rzecz budowy inowrocławskiej spalarni usłyszał ostatnio zarzuty w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów w warszawskim MPO.

Opublikowano w Inowrocław

Przed tygodniem informowaliśmy, że jeżeli nadal będzie utrzymywał się problem z zapełnieniem parkingów typu Park&Ride to Bydgoszcz może stracić spore pieniądze z Unii Europejskiej. Wątek ten pojawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta, przedstawiciel ZDMiKP nie specjalnie był tym przejęty, ale przyznał, że wskaźniki rezultatu trzeba spełnić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu