Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 luty 2023

Po katastrofie smoleńskiej z eksploatacji wycofano poradzieckie samoloty, które służyły do transportu najważniejszych osób w państwie. W 2010 roku ówczesny rząd wydzierżawił produkcji brazylijskiej samoloty Embraer 175. W ostatnich latach rząd posiada znowu swoje samoloty dla VIP-ów produkcji amerykańskiej firm: Boeing i Gulfstream, natomiast Embraery 175 są popularne w PLL LOT w transporcie pasażerskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zazwyczaj kilka razy w roku mamy sytuację, gdy zaskakują nas w Bydgoszczy opady śniegu, wówczas na ulicach tworzą się korki, komunikacja miejska nie jeździ natomiast punktualnie, jednym słowem jest paraliż. Taka sytuacja miała miejsce w piątek 3 lutego, prognozy nie przewidują w najbliższym czasie powtórki, natomiast meteorolodzy ostrzegają, że musimy się liczyć z oblodzeniami – będzie ślisko i mniej bezpiecznie, dlatego użytkownicy dróg powinni być szczególnie uważni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sytuacji wojny wydaje się, że sprawa polityki i wyborów schodzi na dalszy plan, ale przeprowadzenie konstytucyjnych wyborów ma kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości władzy. Na jesień na Ukrainie przypadają wybory parlamentarne, gdyby zdecydowano się je przeprowadzić w warunkach wojennych, to zapewne również głosować mogliby Ukraińcy przebywający w Polsce. Na jesień czekają nas również wybory do polskiego Sejmu i Senatu, które będą dość gorące. Polski i ukraiński kalendarz wyborczy mogą się na siebie nałożyć.

Opublikowano w Magazyn

Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

Opublikowano w Sport
piątek, 03 luty 2023 13:37

Wspomnienie Leonarda Pietraszaka

W środę 1 lutego dotarła do nas smutna informacja o śmierci Leonarda Pietraszaka Honorowego Obywatela Bydgoszczy. Wybitnego aktora, o którego dorobku artystycznym można by bardzo długo pisać, ale przede wszystkim bydgoszczanina, który przez całe życie, pomimo dużej kariery, trzymał relacje ze swoim miastem. Nie brakuje wybitnych bydgoszczan, którzy odnieśli sukces, ale niewielu jest takich, którzy na każdym kroku przypominają gdzie się urodzili. Taka postacią był Leonard Pietraszak, czym zdobył serca bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

Opublikowano w Regionalne

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu ocenia, że na początku 2023 roku doszło do pogorszenia bezpieczeństwa pieszych w stosunku do początku 2022 roku. Zdaniem policjantów główną przyczyną tego jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni temu informowaliśmy o otwarciu ofert w przetargu na utwardzenie bulwarów na obszarze od ulicy Krakowskiej do Mostu Kazimierza Wielkiego, wraz z rewitalizacją wyspy św. Barbary, to zadanie współfinansuje rząd kwotą 30 mln zł, jedyna oferta w przetargu znacznie jednak ten budżet przekracza. W czwartek zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował, że ten przetarg będzie musiał zostać unieważniony, jednocześnie przedstawił pomysły na przynajmniej częściowe zrealizowanie tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

NATO Training Mision Iraq to operacja wojskowa, której celem jest wspieranie i doradztwo kadr średniego i wyższego szczebla irackich sił bezpieczeństwa. Misja realizowana jest bezpośrednio z mandatu ONZ. W dniach 16-27 stycznia do udziału w tej misji przygotowywali się oficerowie państw NATO oraz doradcy misji w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, które ma siedzibę w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu