Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 luty 2023

W poniedziałek 6 lutego premier Mateusz Morawiecki dumnie ogłosił, że rozdysponowano miliardy złotych z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, tego samego dnia, na wypadek gdybyśmy o tym nie usłyszeli, podziałem środków pochwalili się lokalni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Wartą odnotowania nowością jest to, że pierwszy raz o środki mogły aplikować miasta wojewódzkie – Bydgoszcz otrzyma maksymalną możliwą dotację w kwocie 30 mln zł. Droga do tego była długa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 luty 2023 17:31

Porozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Radny Dobromir Szymański skierował w poniedziałek do nas oświadczenie, w którym informuje o tym, że nie chce być już w żaden sposób kojarzony z Porozumieniem, formacją polityczną założoną przez Jarosława Gowina. Decyzja związana jest z wejściem we współpracę przez Porozumienie z AgroUnią W Radzie Miejskiej Inowrocławia dalej będzie zasiadał, ale już jako radny niezależny.

Opublikowano w Inowrocław

Szansę na utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy są niewielkie, bydgoscy politycy uważają jednak, że powinniśmy zabiegać przynajmniej o utworzenie wydziału lekarskiego w ramach Politechniki Bydgoskiej lub Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, bądź w ramach współpracy tych uczelni. O ile w ocenie tej kwestii raczej panuje między nimi zgoda, to gorzej wygląda kwestia współpracy między koalicją i opozycją sejmową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 luty 2023 09:01

Lider bydgoskiego Kamractwa z aktami oskarżenia

Jak udało nam się ustalić przeciwko Michałowi K., który jest formalnie prezesem bydgoskiego Kamractwa skierowane zostały trzy akty oskarżenia. Ostatni skierowany do Sądu Rejonowego w Krakowie dotyczy znieważania osób związanych z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicnzych, który zgłasza organom ścigania działania Kamractwa, które mogą naruszać prawo. Za takowe działania swoje postępowania prowadzi prokuratura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sztuczna inteligencja to przyszłość, niemal pewne jest, że zrewolucjonizuje nasze życie poprzez usprawnienie usług, czy poprawę jakości medycyny, dlatego jej rozwój to ważny aspekt badawczy. Okazuje się, że w latach 2010-2021 najczęściej cytowanymi w pracach naukowych polskimi naukowcami byli ci związani z dzisiejszą Politechniką Bydgoską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

    Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

  • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

    Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu