Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 31 marzec 2023
sobota, 01 kwiecień 2023 00:15

Sobota bez publikacji bydgoskich

Kwiecień rozpoczynamy od jednodniowej przerwy w publikacjach dotyczących Bydgoszczy, w ten sposób chcemy przypomnieć, iż sytuacja medialna nie jest normalna, bowiem Urząd Miasta swoimi mediami próbuje wyprzeć media komercyjne z rynku. Naszych czytelników przepraszamy za sytuację, chcemy jednak w ten sposób, raz w miesiącu, przestrzec do czego może dojść w przyszłości. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z publikacjami o innej tematyce lub nadrobienia wiadomości z minionego tygodnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy będzie wyjątkowe, będzie to bowiem X jubileuszowa edycja, ale też pierwsza po latach przerwy spowodowanej pandemią, w której będzie można to wydarzenie przeżyć wspólnie w Kruszwickim Amfiteatrze. Organizatorzy przygotowali klip, w którym zapraszają do przybycia.

Opublikowano w Kruszwica

W piątek 31 marca Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonała podsumowania 31. Finału – ostatecznie na koncie WOŚP znalazło się 243 mln, 259 tys. i 387 zł. To wynik o prawie 19 mln zł wyższy niż przed rokiem, mamy zatem nowy rekord. Tegoroczny cel to wsparcie sprzętowe dla walki z sepsą, czyli skorzystają na tym wszystkie grupy wiekowe.

Opublikowano w Regionalne

W środę i w czwartek w Bydgoszczy odbyły się dwie konferencje techniczne organizowane przez Axon Media: ,,Niezawodność i utrzymanie ruchu” oraz ,,Rozwiazania intralogistyczne i magazynowe”. Była to okazja do spotkania się przedsiębiorców, którzy oferują nowoczesne rozwiązania oraz tych, którzy chcieliby je w swoich firmach wdrożyć. Patronat medialny nad obiema konferencjami sprawował Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,W imię Pana” - to hasło przewodnie XXII Misterium Męki Pańskiej, które zostanie zaprezentowane w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Będzie to najprawdopodobniej największe pod względem logistycznym wydarzenie pasyjne w naszym regionie w Niedzielę Palmową. Organizatorzy jak to bywało w latach poprzednich zapraszają na dwa spotkania: o godzinie 16:00 i 20:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu