Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 kwiecień 2023

Dosłownie 1,6 punktu zabrakło, aby tegoroczna edycja Festiwalu Prapremier, którą od wielu lat organizuje Teatr Polski uzyskała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr Polski odwołał się od tej oceny, a sprawa budzi spore emocje polityczne w Bydgoszczy, pojawiają się nawet sugestię, że to zemsta za kontrowersyjne spektakle sprzed kilku lat. Czy to jednak nie popadanie w teorie spiskowe?

Opublikowano w Bydgoszcz

Lepowanie to metoda lecznica polegająca na zakładanie na pnie drzew opasek lepowych, które zawierają lep przeciwgąsienicowy. Tego typu działania chronić mają korony drzew przed przedostaniem się gąsienic oraz motyli, które w stosunku do drzew są pasożytami. Władze Inowrocławia wzorem lat poprzednich, również w tym roku prowadzą lepowanie wobec kasztanowców.

Opublikowano w Inowrocław

Nie poznamy w kwietniu ofert na produkcję nowych elektrycznych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Oferty poznamy najszybciej 17 maja, ich otwarcie jest o tyle ważne, że pozwoli wstępnie ocenić na ile nowych pociągów w naszym województwie możemy liczyć w najbliższych latach. O sprawie piszemy, bowiem będzie to jedna z ważniejszych inwestycji z udziałem środków europejskich do 2030 roku, stąd też warto, aby mieszkańcy trzymali rękę na pulsie.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku tygodni OpenAi udostępniło (co prawda odpłatnie) najnowszy model swojej sztucznej inteligencji GPT-4, który robi wrażenie gdy poprosimy o rozwiązanie skomplikowanego zadania matematycznego, poza wynikiem otrzymamy bowiem pełne obliczenia, co z kolei może budzić obawy wobec tego, czy uczniowie oraz studenci nie będą z wykorzystaniem AI oszukiwali. GPT-4 jako narzędzie w poszukiwaniu wiedzy to jednak niezbyt udane rozwiązanie.

Opublikowano w Magazyn

W pierwszej połowie marca informowaliśmy o tym, że lotnisko zwrócić musi województwo prawie 10 mln zł plus odsetki, które zostały przyznane jako pomoc publiczna (nastąpi to poprzez umorzenie akcji zakupionych przez Województwo Kujawsko-Pomorskie). Wynikać ma to z ryzyka uznania tych środków za niedozwoloną pomoc publiczną przez Komisję Europejską. Problem jednak leży w tym, że te środki pokrywały stratę roczną, zatem wstrzymanie tej formy dokapitalizowania oznaczałaby prostą drogę do bankructwa. Dlatego opinie publiczną ta kwestia powinno zainteresować w sposób szczególny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu