Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 23 kwiecień 2023

Od początku 2023 roku obowiązuje cena maksymalna za dostawę prądu do samorządów, która wynosi 785 zł za MWh plus 23% podatku VAT. Nominalnie na umowach zawartych przez Bydgoszcz z Enea, a także inne samorządy z operatorami są znacznie wyższe stawki, obniżona stawka maksymalna wynika wprost z ustawy, przy czym w jednostkach zbiorowego zamieszkania może być też stosowana stawka maksymalna 693 zł za MWh. Okazuje się jednak, że ten przepis nie jest jednoznaczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Wciąż jeszcze pokutuje przestarzała narracja mówiąca o tym, że ochrona środowiska jest kosztowna, nudna, wymaga poświęceń i szkodzi rozwojowi gospodarczemu. Takie podejście sprawia, że mamy do czynienia z dużym oporem, bo nikomu nie zależy na spowolnieniu gospodarczym i całkowitej rezygnacji z własnych nawyków – mówi Bertrand Piccard, szwajcarski aktywista i podróżnik, który w 2016 roku jako pierwszy na świecie okrążył glob samolotem zasilanym wyłącznie energią słoneczną. Jak podkreśla, potrzebna jest zmiana tej narracji i pokazanie, że dziś walka o klimat może iść w parze z rozwojem i przynosić znaczące zyski. Ułatwiają to w dużej mierze innowacje technologiczne.

Opublikowano w Regionalne

Planowane od 1 stycznia zmiany zmienią zasady refundowania pobytu w uzdrowiskach, branża uzdrowiskowa zarzuca Ministerstwu Zdrowia, iż zamiast wsłuchać się w oczekiwane przez uzdrowiska postulaty, zmiany idą w stronę, które znacznie uderzą w rentowność prowadzenia tego typu działalności. W przypadku Inowrocławia uzdrowiska tworzą ważny element lokalnej gospodarki. To głównie na nich opiera się ruch turystyczny. Na Kujawach Wschodnich mamy też Ciechocinek oparty na uzdrowisku.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu