Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 kwiecień 2023

W sali sesyjnej żnińskiego ratusza odbyła się w poniedziałek historyczna chwila i to nie za sprawą wzniosłych słów – Bydgoszcz takiej odpowiedzialności za wydatkowanie środków europejskich nie miała nigdy, podlegli prezydentowi Bydgoszczy pracownicy wezmą odpowiedzialność za wydatkowanie około 0,5 mld zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nie wykluczone, że Bydgoszcz będzie jedynym miastem w Polsce, które przyjęło tak odpowiedzialne kompetencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wraz z planowaną na 11 czerwca korektą rozkładów jazdy pojawi się siedem dodatkowych par pociągów z Poznania, które zatrzymywać będą się w Inowrocławiu – pięć pojedzie dalej do Torunia, dwa natomiast do Bydgoszczy. Ubiegłoroczne zamieszanie na kujawsko-pomorskiej kolei sprawiło, że rozkłady, które weszły w życie od grudnia, nie były w pełni satysfakcjonujące dla pasażerów. Ofertę poprawić ma czerwcowa korekta.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 kwiecień 2023 16:13

Przegląd zagraniczny: Mołdawia bliżej NATO

W ostatnim czasie sporo się działo w Europie – Parlament Europejski wezwał do rozpoczęcia w tym roku negocjacji w sprawie członkostwa Mołdawii w Unii Europejskiej, stawiając jednocześnie rządowi w Kiszynowie szereg warunków do spełnienia, w tym walkę z korupcją. Zaczniemy jednak od powrócenia do tematu sprzed tygodnia – prorosyjskiego skrętu Węgier Orbana. Chcemy wam pokazać spot jaki emituje węgierska telewizja publiczna (z polskim tłumaczeniem).

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 24 kwiecień 2023 16:02

Radni chcą ufundować tablicę na 100. lecie Halki

Chór Towarzystwa Śpiewu ,,Halka” znany jest na całych Kujawach, ale też sławę zdobył w różnych częściach Polski – zebranie założycielskie Towarzystwa miało miejsce 3 czerwca 1923 roku, dla upamiętnienia 100-lecia na budynku przy ulicy Staropoznańskiej 108 pojawi się do 3 czerwca tablica pamiątkowa. W poniedziałek uchwałę w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Za nami prawie tydzień konsultacji społecznych koncepcji przebudowy Ronda Jagiellonów, w celu  dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Partia Razem oraz Bydgoski Ruch Miejski postulują o to, aby na wysokości tablicy Romana Dmowskiego na delegaturze Urzędu Marszałkowskiego wyznaczyć dodatkowo naziemne przejście dla pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla biegacza najlepszą rzeczą jaką może robić jest oczywiście bieganie – w niedzielę 23 kwietnia odbył się tradycyjny bieg urodzinowy, trasa 5-kilometrowego biegu prowadziła przez malownicze alejki nad Kanałem Bydgoskim. Był to rekordowy bieg za sprawą liczby uczestników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Władze Bydgoszczy do rewitalizacji Placu Kościeleckich zabierają się dłuższego czasu, przed rokiem udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ok. 5 mln zł dotacji, zakładano, iż pozwoli to sfinansować całą inwestycję. Niestabilna sytuacja na rynku budowlanym sprawia, że koszty okazały się znacznie większe, dlatego inwestycja ta pomimo rządowej dotacji była w zawieszeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu