Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 kwiecień 2023

W tym roku do Polski mają trafić pierwsze myśliwce FA-50 produkcji koreańskiej – do 2028 roku Koreańczycy mają dostarczyć do Polski 48 tego typu samolotów. Od wielu tygodni trwają spekulacje o tym, że mogłyby być one serwisowe w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Na dzisiaj jeszcze za szybko, aby to potwierdzać, ale Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdza, że WZL2 uczestniczą w rozmowach z Koreańczykami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak zdecydowanej deklaracji Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego jak w poniedziałek 24 kwietnia jeszcze nie wyraził. Jest to następstwo wizyty marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Sławomira Kopyścia na zainicjowanym przez prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych. W tym kongresie uczestniczył też prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Regionalne

W środę w Młynach Rothera gościł historyk kultury doktor Marcin Napiórski, który na co dzień zajmuje się badaniami dotykającymi problemu dezinformacji, teorii spiskowych, czy typowych fake newsów. W czasie otwartego wykładu przekonywał, że bez wejścia w opowieści, które przenoszą teorie spiskowe, trudno będzie przekonać ich wyznawców do faktów naukowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Celem tworzenia studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest m.in. planowanie i wskazywanie terenów pod konkretną zabudowę. Najwyższa Izba Kontroli podnosi, że muszą one być aktualizowane i analizowane, tak aby tereny pod zabudowę były zbilansowane. W przypadku Inowrocławia studium obowiązuje od października 2008 roku i nie była do dzisiaj aktualizowane. Na ten aspekt uwagę zwraca NIK.

Opublikowano w Inowrocław

Leżąca na Kujawach Wschodnich Diecezja Włocławska świętuje w tym roku specjalny jubileusz. Walor obiegowy emisji „900-lecie Diecezji Włocławskiej” to kolejne wydawnictwo filatelistyczne Poczty Polskiej, które upamiętnia ważne rocznice i jubileusze dotyczące postaci i obiektów sakralnych przyczyniających się do budowania tożsamości religijnej Polaków.

Opublikowano w Magazyn

Do końca roku musi powstać dokumentacja projektowa dla modernizacji linii kolejowej nr 281 pomiędzy Nakłem i Kcynią oraz linii nr 356 pomiędzy Kcynią i województwem wielkopolskim. Termin ten wynika z dofinansowania unijnego i przygotowywania dokumentacji na ostatnią chwilę. Trudno mówić jednak o dokumentacji projektowej bez decyzji środowiskowej. Decyzją z 12 kwietnia Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zawiesił postępowanie środowiskowe.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Port Lotniczy Bydgoszcz musi zwrócić ok. 10 mln zł dokapitalizowania Województwu Kujawsko-Pomorskiemu, aby nie doszło do sytuacji w której mielibyśmy do czynienia z niedozwoloną pomocą publiczną. Wracamy do tego tematu, aby go bardziej dogłębnie wyjaśnić, mając stosunkowo dobre informacje.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 25 kwiecień 2023 06:55

Bydgoszcz chce oddać szpital Politechnice

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy może w przyszłości mieć nowy podmiot prowadzący, prezydent Rafał Bruski wyraził wolę, aby jedyny podlegający Miastu Bydgoszcz szpital przekazać w zarząd Politechnice Bydgoskiej. Miałoby być to wsparcie dla ambitnego planu uruchomienia Wydziału Medycznego na tej bydgoskiej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu