Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 kwiecień 2024

Wybory samorządowe w 2014 roku dla byłego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy były chyba najtrudniejsze – po tym jak do drugiej tury wszedł Marcin Wroński obronił prezydenturę zaledwie 347 głosami. Obecnie sytuacja jest podobna, zatem przed Wojciechem Piniewskim trudne niecałe najbliższe dwa tygodnie, bo pierwszy wynik w pierwszej turze to tylko niewielka przewaga.

Opublikowano w Inowrocław

W marcu 2018 roku prezesem Sadu Okręgowego w Bydgoszczy został sędzia Mieczysław Oliwa – jak wynika z najnowszej wersji raportu ,,Wymiar sprawiedliwości pod presją” autorstwa stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia, sposób jego powołania budzić miał poważne wątpliwości i mógł naruszać Europejską Konwencję Praw Człowieka. Pod koniec marca 2024 został on odwołany z funkcji przez ministra Adama Bodnara. Nowym szefem Sądu Okręgowego jest sędzia Iwona Piekańska-Szymańska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku kwietnia nie polecimy z Bydgoszczy bezpośrednio do stolicy Irlandii Dublina. RyanAir powodów swojej decyzji nie podał, a na dodatek kilka tygodni temu wygrał przetarg na świadczenie usług promocyjnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego na kwotę ponad 33 mln zł przez trzy lata. Usługi promocyjne nieoficjalnie nazywa się dotowaniem linii lotniczych – a uzyskana kwota jest rekordowa.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 kwiecień 2024 16:34

Po 22 latach Toruń może zmienić włodarza

Prezydent Michał Zaleski rządzi Toruniem od 2002 roku – przed pięcioma laty uzyskał w pierwszej turze ponad 55,4% poparcia. W niedzielę nie tylko nie wygrał w pierwszej turze, ale mocno przegrał z Pawłem Gulewskim z PO, który wydaje się być faworytem na dogrywkę w dniu 21 kwietnia.

Opublikowano w Regionalne

Mniej więcej przed rokiem opublikowaliśmy analizę, że stacja Bydgoszcz Główna jest 17-tą największą (pod względem obsłużonych pasażerów) w Polsce w oparciu o dane za 2021 rok. Dane za 2022 rok to już awans na 13-tą lokatę ze średnio 14 tys. pasażerów dziennie – to wzrost o ponad 5 tys. pasażerów patrząc rok rocznie. Ponownie na czele stał Wrocław Główny. Niestety tylko Bydgoszcz Główna znalazła się w TOP10 stacji dla kujawsko-pomorskiego, gdy w przypadku Torunia są to trzy dworce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się m.in. kontrwywiadem, co jest szczególne ważne w czasach, gdy mamy za granicą wojnę. W Bydgoszczy od wielu lat funkcjonuje Wydział Zamiejscowy delegatury ABW w Gdańsku. Zapadła decyzja o przekształceniu jego w pełnoprawną delegaturę, co w pewnym sensie oznacza zwiększenie prestiżu Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu