Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 kwiecień 2024

Na dzisiaj nie ma co prawda jeszcze montażu finansowego dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, a szacuje się, że potrzeba będzie około 400 mln zł. Jest jednak szansa, że prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. 9 kwietnia Zarząd Województwa przyjął harmonogram rzeczowo-finansowy dla rozbudowy Filharmonii w 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisało umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę dwóch nowych pociągów, docelowo zamówienie będzie rozszerzone do 7 składów. Zakup składów będzie sfinansowany z dotacji rządowej z Polskiego Ładu i ze środków europejskich. Są to jednak jedyne planowane wymiany taboru w naszym województwie na najbliższe lata. Przynajmniej na ten moment.

Opublikowano w Regionalne

Oficjalnie prezydent Rafał Bruski przyjął Bydgoskie Standardy Zieleni 26 marca - na drodze zarządzenia. To liczący prawie 140 stron dokument o który domagali się aktywiści. Dalej piszemy jaka była jego historia i co z niego wynika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu