Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 kwiecień 2024

Wojciech Porzych funkcję starosty bydgoskiego pełni od kilku kadencji – przed rokiem przeszedł na emeryturę, a pełniąc dalej funkcję starosty dorabia sobie. W kuluarach spekuluje się, że może dojść do zmiany na stanowisku starosty na przedstawiciela młodszego pokolenia. Wszystko powinno się rozstrzygnąć po majowym długim weekendzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy i w Toruniu prezydentami zostali kandydaci związani z Platformą Obywatelską, partyjnego prezydenta ma jeszcze Włocławek. W kolejnych największych miastach regionu wygrywali już kandydaci, którzy prezentowali się jako bezpartyjni i w dużej mierze nie mają faktycznie większych powiązań z partiami politycznymi.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły czwartek rodzice uczniów wraz z młodzieżą zorganizowali protest przed siedzibą Teatru Kameralnego, gdzie odbywała się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszcz, w obronie Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1. W tym tygodniu krakowska kancelaria prawna w imieniu właściciela tej szkoły skierowała do części rodziców pisma przedsądowe, w których pojawia się groźba wszczęcia sprawy karnej z artykułu 212 kodeksu karnego, który przewiduje nawet karę ograniczenia wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia grupy Ciech sięga 1945 roku, choć marka Ciech-u funkcjonuje od 1952 roku – od czerwca Ciech przestanie być eksponowany, a pojawi się nowa nazwa Qemetica. To kolejny krok po wycofaniu grupy z giełd w Warszawie i w Frankfurcie, który ma pomóc w budowaniu wieloletniej strategii rozwoju.

Opublikowano w Inowrocław

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść – tym przysłowiem można by podsumować zorganizowaną w środę przez Stowarzyszenie Architektów Polskich i Miejską Pracownię Urbanistyczną debatę o przyszłości Placu Teatralnego. Chętnych do wypowiedzenia się nie brakowało, problem jednak w tym, że pogodzenie wszystkich będzie niemożliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły czwartek po godzinie 15 przy ulicy Fordońskiej doszło do tragedii – wjeżdżający na peron tramwaj śmiertelnie potrącił 15-latkę. Jest to trzecie w tym roku śmiertelne zdarzenie z udziałem tramwaju, najbardziej jednak zaskakujące, bo do tragedii doszło na peronie. Z informacji wychodzących z prokuratury, która nadzoruje śledztwo wynika, że przyczyną mogła być idiotyczna zabawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu