Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 27 kwiecień 2024

W ostatnich latach widzimy prawdziwą eksplozję zainteresowania lotami czarterowymi – czyli organizowanymi przez biura turystyczne dla swoich klientów – w Bydgoszczy. Wyraźnie wzrosła liczba obsłużonych podróżnych do rekordowych 60 tys. pasażerów 2023 roku, a ten lot zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie, bo pierwsi klienci na wakacje polecieli jeszcze w kwietniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek 2 maja wszystko powinno być jasne, do tego dnia powinna nastąpić rejestracja kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W kujawsko-pomorskim znamy już część nazwisk, tradycyjnie PiS próbuje trzymać nas w napięciu do samego końca.

Opublikowano w Regionalne

,,Bydgoska Kolej Miejska” taką nazwę nosił pociąg, który przed godziną 11 wjechał na stację Bydgoszcz Błonie, następnie przez m.in. Bydgoszcz Główną oraz niewykorzystane pasażersko odcinek przez Bydgoszcz Żółwin, Emilianowo dojechał do Nowej Wsi Wielkiej, aby wrócić przez Brzozę i Błonie. Zrobiono taką pętlę wokół Bydgoszczy. Organizatorem przejazdu było Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami ostatnia sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, która zakończyła się w czwartek w Strasburgu. Teraz rozpoczyna się czas intensywnej kampanii wyborczej. W dzisiejszym wydaniu Przeglądu zagranicznego powiemy też o zielonym świetle od amerykańskiego Kongresu dla dalszego wspierania militarnie Ukrainy.

Opublikowano w Magazyn

Sztuczna inteligencja lepiej niż specjaliści diagnozuje spektrum autyzmu. AI miała współczynniki czułości i specyficzności na poziomie od 70 do 90 proc. Skuteczność specjalistów to od 60 do losowego 50 proc. - powiedziała PAP dr n.med. Izabela Chojnicka, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Opublikowano w Regionalne

W środę pisaliśmy o tym, że w czasie kampanii wyborczej w marketach dystrybuowane były ulotki promujące wizerunek kandydata Trzeciej Drogi na radnego Radosława Ginthera, sfinansowane z grantu z Narodowego Instytutu Wolności. Instytut poinformował nas, że w tej sprawie wszczęto pilną kontrolę.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 27 kwiecień 2024 08:45

Komu przeszkadzał warzywniak?

Od kilku tygodni w okolicach Placu Poznańskiego nie mieści się już warzywniak, który funkcjonował w tym miejscu, co pozwala twierdzić, że byli klienci i interes się kręcił. Można było kupić świeże warzywa, czyli nie była to w żaden sposób działalność uciążliwa dla wizerunku miasta. Patrząc od strony estetyki – dzisiaj gdy już nie ma tego pawilonu to miejsce wcale nie wygląda lepiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu