Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 maj 2024

Era rządów starosty Wojciecha Porzycha, który formalnie jest też już emerytem, dobiegła końca – w poniedziałek 6 maja władzę w powiecie przejął nowy zarząd powiatu, na czele którego stanął powiatowy lider PO Piotr Kozłowski, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy. W praktyce zatem dokonała się w ten sposób wymiana pokoleniowa. Poprzedni starosta Porzych został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

- W sejmiku powinniśmy pamiętać nie tylko co nas dzieli, ale też o tym co nas łączy. A łączy nas – jestem głęboko przekonany – troska o dobro województwa kujawsko-pomorskiego – mówił w mowie inaugurującej VII kadencję Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przewodniczący senior Robert Malinowski, były prezydent Grudziądza, najstarszy radny VII kadencji. Prowadził on pierwsze obrady do momentu wyboru Elżbiety Piniewskiej na przewodniczącą tej izby.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 7 maja pierwsze posiedzenia w nowej kadencji odbędzie Rada Miejska w Inowrocławiu oraz Rada Powiatu Inowrocławskiego. Szczególnie istotna będzie sesja Powiatu Inowrocławskiego, bowiem dokona ona wyboru starosty i wicestarostów.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro – 7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji, powinniśmy też poznać jak będą wyglądały powyborcze układanki koalicyjne. Jak udało nam się ustalić – mniej więcej jest już wszystko dogadane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Termin rejestracji kandydatów do Parlamentu Europejskiego minął w czwartek 2 maja – dzisiaj nie jesteśmy jednak wstanie podać wciąż oficjalnie ostatecznej listy kandydatów, bowiem formalnie w województwie kujawsko-pomorskim mamy jedynie zarejestrowanych 10 kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 6 maja VII kadencję zainaugurował Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego - zgodnie z prawem rozpoczęło się od złożenia ślubowania przez wybranych w wyborach z 7 kwietnia radnych, czym formalnie rozpoczęli pełnienie mandatów. Następnie wybrano prezydium oraz ogłoszono przerwę w obradach w dość dziwnych okolicznościach - w kuluarach mówi się o targach politycznych.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 maj 2024 13:44

Europejczycy niespecjalnie żyją eurowyborami

Unia Europejska weszła w specyficzny okres wyborczy, który zakończy się 7 czerwca wyborami do Parlamentu Europejskiego. To, że wybory odbywają się niemal na całym kontynencie ma budować świadomość europejską obywateli na temat integracji, bowiem z założenia europejska kampania ma być debatą nad kluczowymi dla rozwoju Unii tematami i problemami. Przeprowadzone w kwietniu badanie Eurobarmetru wykazało jednak, że europejczycy specjalnie nie wiedzą nawet kiedy odbędą się wybory.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu