Jesteś tutaj: HomePolecaneJak szybko sprzedać dom i działki w Bydgoszczy?

Jak szybko sprzedać dom i działki w Bydgoszczy?

Napisane przez  Materiał partnera Opublikowano w Polecane środa, 09 listopad 2022 21:30

Jesteś właścicielem jednej lub kilku nieruchomości, które chcesz szybko sprzedać, a uzyskane w ten sposób pieniądze zainwestować lub przeznaczyć na budowę nowego domu? Czy istnieją sprawdzone sposoby na to, aby szybko sprzedać dom jednorodzinny kub dom mieszkalny w zabudowie szeregowej i dodatkowo uzyskać za to dobre pieniądze? Może się to wydawać trudne od uwierzenia, ale tak, są skuteczne sposoby, aby taką sprzedaż dokonać. W tym artykule dowiesz się, jak sprawnie i w krótkim czasie sprzedać dom wolnostojący. Informacje o takich ogłoszeniach możesz znaleźć np. na stronie https://kazo.pl/domy/bydgoszcz.

 

Jak wycenić domy w Bydgoszczy na sprzedaż?

Co jest głównym powodem tego, że nawet ładny i zadbany jednorodzinny dom wolnostojący długo nie chce się sprzedać? Głównym powodem będzie zniechęcająca cena. Rozumiemy, że każdego właściciela interesuje sprzedaż budynku za jak największą cenę. Jednak rynek doskonale zna przedziały cenowe, w których bezpiecznie można się poruszać i jakiekolwiek odchylenia są natychmiast dostrzegane i analizowane. I o ile Twój dom wolnostojący niczym specjalnym się nie wyróżnia, co uzasadniałoby podwyższoną cenę, szanse na szybką sprzedaż będą małe. Oczywiście nie jest to wykluczone, ale statystycznie rzecz biorąc, dłużej będzie trzeba poczekać na osobę, skłonną zapłacić zawyżoną cenę za parterowy dom wolnostojący. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze wyceniłeś swój dom na sprzedaż, porównaj ceny z ogłoszeniami na stronie Kazo lub skorzystaj z komercyjnych usług wyceny nieruchomości, przeprowadzanych przez rzeczoznawców.

 

Sprawdź, w jakim otoczeniu jest Twój dom jednorodzinny na sprzedaż

Niezależnie od tego, czy ktoś kupuje stylowy dom jednorodzinny, czy tradycyjny budynek piętrowy, chce mieć pewność, że swoje pieniądze przeznacza na coś naprawdę dobrego. Świadczyć będzie o tym nie tylko konstrukcja domu czy to, że jest w wysokim standardzie wykończenia, lecz także to, jakie jest jego otoczenie. Zadbany i ładnie utrzymany ogród zwiększa szansę na sprzedaż domu. Porządkując otoczenie domu, usuwając z niego zalegające śmieci, gruz, układając rozrzucone przedmioty, a w końcu pielęgnując zieleń, sprawiamy, że nawet odrapany budynek zamienia się w stylowy dom wolnostojący z dużym potencjałem, który można skutecznie wykorzystać. Mając w sprzedaży dom jednorodzinny, nie należy zapominać o tym, jak ważne są sprawy sądowe, spadkowe i prawne.

 

Wystawiasz na sprzedaż jednorodzinny dom wolnostojący? Unikaj wad prawnych!

Co to są wady prawne nieruchomości? To wszelkiego rodzaju problemy prawne i urzędowe, skutecznie uniemożliwiające sprzedaż i przeniesienie własności na inną osobę. Powodem może być nieuregulowany dojazd do nieruchomości, nieprzeprowadzony sądownie podział majątku, problemy z dostawcami mediów lub sąsiedzkie konflikty, które także mogą mieć negatywny wpływ na sprzedaż. Parterowy dom wolnostojący to dziś obiekt pożądania wielu młodych ludzi, którzy gotowi są ponosić wysokie koszty jego zakupu, w zamian za komfort i bezpieczeństwo, które daje każdy własny kąt.

 

Jeżeli jednak nawet solidnie wybudowany budynek w cichej lokalizacji ma jakieś wady prawne, nikt nie będzie ryzykować jego zakupu. Inne rzeczy mogące opóźniać sprzedaż, to np. niedoprowadzone do budynku wszystkie media, jak gaz, kanalizacja czy światłowód. Ich obecność znacząco podnosi wycenę budynku, zwiększając jego szanse na szybką sprzedaż w dobrej cenie. Na sam koniec jeszcze jedna ważna uwaga – zadbaj o przygotowanie ciekawego ogłoszenia z ładnymi zdjęciami nieruchomości.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia