Jesteś tutaj: HomePolecaneTrendy w bransoletkach 2023. Co jest teraz na topie?

Trendy w bransoletkach 2023. Co jest teraz na topie?

Napisane przez  Materiał partnera Opublikowano w Polecane czwartek, 07 wrzesień 2023 13:02

Kiedy przychodzi nam myśleć o modzie, nasz umysł nieświadomie błądzi w stronę wielkich pokazów czy lśniących sukien. Ale istnieje aspekt, który zasługuje na uwagę – subtelny, choć wpływowy – akcesoria. Często jest to właśnie biżuteria, która dodaje "tego czegoś" naszym codziennym i wieczorowym strojom, czyniąc je wyjątkowymi. W 2023 roku, wśród tych drobnych dodatków, to właśnie bransoletki zyskują na znaczeniu i stają się niekwestionowaną gwiazdą. Ich rosnąca popularność stanowi dowód na to, jak ważne jest dbanie o detale w modzie. W niniejszym artykule zanurzymy się w świat tych eleganckich ozdób, aby zrozumieć, jakie trendy dominują w tej kategorii w 2023 roku.

 

Bransoletki z naturalnych materiałów

Ekologia, w coraz większym stopniu, kieruje decyzjami konsumentów na całym świecie. Bransoletki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewniane koraliki czy kamienie szlachetne, stanowią doskonałe odzwierciedlenie tego trendu. Są one nie tylko ekologiczną alternatywą dla masowej produkcji, ale także świadectwem połączenia przyrody z modą. Znaczenie tego trendu jest jeszcze większe w kontekście globalnych działań na rzecz ochrony środowiska - to, co nosimy, staje się wyrazem naszych przekonań.

 

Powrót do vintage

Mawiają, że historia lubi się powtarzać, a w świecie mody jest to szczególnie widoczne. Styl vintage, inspirowany latami 20., 50. czy nawet 80. XX wieku, stał się prawdziwym magnesem dla współczesnych miłośników mody. Często jest to odpowiedź na potrzebę wyrażenia siebie w sposób odmienny od masowych trendów oraz tęsknoty za prostszymi, bardziej nostalgicznymi czasami.

 

Bransoletki w stylu vintage odwołują się do estetyki minionych dekad, integrując antyczne detale z nowoczesnymi akcentami. Mogą to być zarówno subtelne zdobienia, takie jak filigranowe wstawki czy klasyczne motywy kwiatowe, jak i bardziej wyraziste elementy, na przykład duże, kryształowe kamienie czy monety z dawnych lat. Materiały, z których są wykonane – srebro, mosiądz, czy stare, ręcznie robione szkło – dodają głębi i historii każdej bransoletce.

 

Minimalizm w nowoczesnym wydaniu

W świecie, w którym każdy detal ma znaczenie, minimalizm staje się wyborem dla tych, którzy pragną prostoty. Srebrne złote czy pozłacane bransoletki o minimalistycznym designie skupiają się na doskonałości wykonania, kładąc nacisk na jakość, a nie ilość. To podejście do mody, które szanuje indywidualność noszącego i pozwala na łatwe łączenie z innymi elementami garderoby. 

 

Eksperymenty z kolorami i fakturami

Dla wielu osób moda jest formą sztuki, a ubranie czy akcesoria stają się płótnem. W dzisiejszych czasach projektanci odważniej niż kiedykolwiek wcześniej eksperymentują z kolorami i fakturami, dając nam niezliczone możliwości wyrażenia siebie. Bransoletki z kombinacji matowych i błyszczących elementów czy z kontrastujących kolorów stanowią odważne, ale przemyślane wybory dla tych, którzy pragną się wyróżnić.

 

Trendy w bransoletkach 2023. Podsumowanie

Współczesny świat mody nieustannie się zmienia, ale to, co pozostaje niezmienne, to potrzeba wyrażania siebie przez to, co nosimy. Złote, srebrne czy pozłacane bransoletki, choć niewielkie, pełnią ważną rolę w tym ekspresyjnym procesie, pozwalając nam dodawać osobisty akcent do każdej stylizacji. Wybór stylu vintage jest jak otwarcie skrzynki z pamiątkami – przypomina nam o bogatej historii, kulturowej spuściźnie i wartościach, które kształtowały minionych lat. W erze, gdy autentyczność i indywidualizm są tak cenione, noszenie elementów z oddechem przeszłości jest nie tylko modowe, ale i głęboko osobiste. Niezależnie od wybranej bransoletki, ważne jest, aby była ona odzwierciedleniem naszej własnej, unikatowej historii i pasji.

 

Unikatową i ponadczasową biżuterię znajdziesz w sklepie internetowym aniakruk.pl.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica