Jesteś tutaj: HomeRegionNa budowanie toruńskiej marki Welconomy zrzucamy się wszyscy

Na budowanie toruńskiej marki Welconomy zrzucamy się wszyscy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 13 kwiecień 2023 16:26

Przed świętami w toruńskich Jordankach odbyła się XXX edycja Welconomy Forum in Toruń, którego gościem był m.in. premier Mateusz Morawiecki, obecny był też były premier Jerzy Buzek czy były prezydent Bronisław Komorowski. Toruń stał się miejscem ważnych debat, na czym zyskał prestiżu. Powinniśmy mieć jednak świadomość, że zrzucają się na to mieszkańcy całego województwa, choć przy wykorzystaniu środków unijnych, ale dedykowanych całemu kujawsko-pomorskiemu.

Nie można wykluczyć, że z uwagi na odbywanie się tego forum w Toruniu, to miasto stało się miejscem posiedzenia Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, trochę jako taka przeciwwaga – prowadząc do sytuacji, że Toruń faktycznie stał się na kilka dni pewną polityczną stolicą.

 

Forum odbyło się w Jordankach w dniach 3 i 4 kwietnia, Zarząd Województwa postanowił je wesprzeć bezkonkursowo (organizatorzy nie musieli rywalizować w otwartym konkursie) kwotą 230 tys. zł. Formalnie było to ,,przeprowadzenie promocji gospodarczej Województwa Kujawsko-Pomorskiego”.

 

Negocjacje na tydzień przed wydarzeniem

Z uzasadnienia do uchwały przyznającej dofinansowanie wynika, że strony negocjacje co do wysokości kwoty przeprowadziły 27 marca, czyli dosłownie na tydzień przed. Tego typu przedsięwzięcia organizuje się tygodniami, a właściwie nawet miesiącami, zatem zakładanie, iż na tydzień przed wydarzeniem nie był domknięty jego budżet może budzić wątpliwości co do tranparentności.

 

Sporą część kosztów organizacji pochłonęło wynajęcie Jordanek, które są własnością Miasta Toruń, w ten sposób pośrednio ten samorząd staje się również finansowym beneficjentem wydarzenia.

 

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31