Jesteś tutaj: HomeRegionZapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 22 maj 2024 18:55
Zdjęcie z losowania kolejności Zdjęcie z losowania kolejności European Union 2024

W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

Zacznijmy od tego, że będzie to kolejna tego typu debata – kandydaci którzy w niej wystąpią są potencjalnymi kandydatami na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej. Parlament Europejski w jednej ze swoich rezolucji zaapelował, aby przedstawiciel tej frakcji, która wprowadzi do Parlamentu Europejskiego najwięcej posłów został szefem KE. Przewodniczącego Komisji wybiera Parlament razem z Radą Unii Europejskiej, zatem jest apel do rządów narodowych o uszanowanie tej decyzji. To tak dla opisania okoliczności w jakich odbywa się ta debata.

 

Debatę poprowadzą: Martin Řezníček z czeskiej telewizji oraz Annelies Beck z belgijskiej. W debacie wystąpią: Ursusa von den Leyen jako przedstawicielka EPP, Nicolas Schmit reprezentujący Europejskich Socjalistów, Sandro Gozi z grupy Renew, Walter Baier z Europejskiej Lewicy i Terry Reintke z Zielonych.


Europejscy Reformatorzy i Konserwatyści, którzy mają sporą reprezentację z Polski (PiS), nie wystawili kandydata do tej debaty.

Kandydaci będą odpowiadali na pytania dotyczące 6 dziedzin: Gospodarki i miejsc pracy; Bezpieczeństwa; Klimatu; Demokracji; Problematyki migracji; Innowacji i technologii.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31