Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 styczeń 2013
środa, 16 styczeń 2013 23:05

Szykuje się podatek od deszczu

Urząd Miasta chce wprowadzenia opłaty za odprowadzanie deszczówki. Zdaniem zastępcy prezydenta Grażyny Ciemniak, będzie to bardziej sprawiedliwe rozwiązanie, niż wygląda to obecnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 styczeń 2013 22:59

Zarabiamy mniej niż reszta kraju

Z danych GUS pod koniec roku 2012 średnie wynagrodzenie wyniosło w Polsce 3488 złotych. Nasze województwo znajduje się poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne
środa, 16 styczeń 2013 22:39

Chcą przybliżać historię i pomagać

Narodowy Inowrocław – taką nazwę nosi Fan Page w serwisie Facebook, który pojawił się kilka dni temu. Dotarliśmy autorów strony.

Fan Page tworzą obecnie trzy osoby, nie tworzą obecnie żadnych zorganizowanych struktur, lecz chcą skupiać się na działalności społecznej. Do współpracy zaprasza się szczególnie osoby młode.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 16 styczeń 2013 21:17

Proszą o pomoc dla dzieci z Białorusi

Z inicjatywy Bractwa Inflanckiego do Bydgoszczy na wakacje przyjechały dzieci z białoruskiego Mozyrzu. Ich sytuacja bytowa nie jest najlepsza, dlatego w Bydgoszczy zbierane będą dary na święta wielkanocne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku lat Stowarzyszenie ,,Komunikacja”, które skupia 15 samorządów (w tym Nakło i Szubin) walczy o rewitalizacje linii kolejowej nr 356. Udało się przywrócić już ruch pociągów na odcinek Wągrowiec – Poznań, gdzie zainteresowanie podróżnych przewyższa wstępne założenia.

 

W Wielkopolsce udało nam się przebić z naszymi koncepcjami – powiedział nam Michał Piechocki, prezes stowarzyszenia ,,Komunikacja” oraz Starostwa Wągrowiecki. Pierwszy etap inwestycji zakładał przywrócenie ruchu pasażerskiego od Poznania do Wągrowca, w drugim etapie pociągi będą jeździć już do Gołańczy, która sąsiaduje z województwem kujawsko-pomorskim.

 

Nie możemy się już niestety przebić w województwie kujawsko-pomorskim. Władze dają nam do zrozumienia, że nie są zainteresowane tą inwestycją. W takiej sytuacji, nie ma możliwości, aby pociągi jeździły w kierunku wschodnim od Gołańczy – wyjaśnia Piechocki.

 

Duże zainteresowanie

Przygotowując projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 356 zakładano, że pociągami będzie jeździć 2 tysiące pasażerów dziennie. Obecnie dziennie przewija się około 3,4 tys. osób. Co prawda te dane mogą być lekko zawyżone z powodu prac remontowych utrudniających podróżowanie do Poznania samochodem.

 

W Wągrowcu pojawiła się już koncepcja, aby wybudować wokół dworca kolejowego parking, gdyż wiele osób zostawia w jego okolicy samochody i dalej podróżuje pociągiem.

 

Samorządy walczą

Mimo niezbyt dużego zainteresowania linią kolejową Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, samorządowcy walczą o uznanie rewitalizacji torów za zadanie kluczowe województwa kujawsko-pomorskiego w strategii do 2020 roku. Taką wolę wyraziły już samorządy Kcyni i Szubina. Pod koniec stycznia stanowisko w tej sprawie ma zając także Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Wczoraj przedstawiciele bydgoskich młodzieżówek (łącznie sześć organizacji) ponad dzielącymi je podziałami politycznymi, wystosowały swoje uwagi do polityki województwa, w której podkreślają znaczenie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 w walce z wysokim bezrobociem jakie panuje w naszym województwie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 16 styczeń 2013 14:54

Trzymiesięczne kolejki w Centrum Onkologii

Do tej pory na radioterapie w bydgoskim Centrum Onkologii czekało się około dwóch tygodni, teraz pacjenci będą musieli czekać po trzy miesiące.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 styczeń 2013 07:01

Będą się modlić o jedność chrześcijan

Dzisiaj w Warszawie zwierzchnicy kościołów chrześcijańskich podpiszą wspólny apel o ochronę życia. Z kolei od poniedziałku w Bydgoszczy odbywać będzie się tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.

Opublikowano w Magazyn

Wczoraj dobiegły końca konsultacje społeczne nad strategią rozwoju województwa do 2020 roku. Wspólny głos w tej sprawie, ponad podziałami partyjnymi, wystosowało kilka bydgoskich młodzieżowych, w którym z cala stanowczością krytykują dotychczasową politykę marszałka województwa.

Opublikowano w Regionalne
środa, 16 styczeń 2013 01:35

Rektor UKW nagrodzony za usunięcie krzyża

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka wręczyła we wtorek nagrodę Kryształowego Świecznika, za działania na rzecz świeckiego państwa. Nagrodzono: Lesława Maciejewskiego, Zuzanne Niemier, Tomasza Chabinka oraz rektora UKW profesora Janusza Ostoję-Zagórskiego.

W uroczystości uczestniczył Janusz Palikot, który to mianował do tej nagrody rektora bydgoskiego uniwersytetu. Profesor Janusz Ostoja-Zagórski w ubiegłym roku postanowił zdjąć krzyż z sali senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, gdyż w jego ocenie jest to świecka uczelnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30