Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 październik 2014
środa, 29 październik 2014 20:35

Eksperci będą dyskutować o BiT City

Jednym z głównych tematów czwartkowego Kongresu Transportu Publicznego będzie budowa metropolii w oparciu o projekt BiT City. Ten projekt wśród bydgoszczan wywołuje kontrowersje, nie są one jednak widoczne na zewnątrz, stąd też często w Polsce przedstawiany jest on jago wzór budowania dwurdzeniowych metropolii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła dzisiaj program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Przy tej okazji pojawiła się dyskusja jak ożywić zainteresowanie sprawami publicznymi wśród mieszkańców. Jeden z pomysłów zakłada powołania pełnomocnika prezydenta ds. organizacji pozarządowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 październik 2014 13:03

Woda nie stanieje w przyszłym roku

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła dzisiaj wysokość taryf za zaopatrywanie w wodę i odprowadzenie ścieków na przyszły rok. Punkt ten budził w czasie obrad kontrowersje, gdyż zdaniem radnych wysokość porównując z resztą kraju jest dość wysoka. Niektórym radnym nie podoba się utrzymywania także opłaty abonamentowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę, aby z budżetu miasta opłacono wykonanie przyłączy wodociągowych dla mieszkańców osiedla Łęgnowo-Wieś do miejskiej sieci wodociągowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Operze Nova w Bydgoszczy otwarte zostały dzisiaj dwie imprezy związane z przedsięwzięciami z transportem publicznym: Forum Inwestycji Tramwajowych i Trolejbusowych oraz Forum Inwestycji Autobusowych. Organizatorem obu wydarzeń jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie trwa montaż metalowych balustrad na moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego, czyli przedłużenia ulicy Mostowej w kierunku Jagiellońskiej. Za kilkadziesiąt dni ma on przypominać most znany z archiwalnych zdjęć z okresu XX-lecia międzywojennego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30