Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 listopad 2014
środa, 26 listopad 2014 22:49

Minister Kultury zwiedzała Bydgoszcz

Małgorzata Omilianowska Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwiedziła w środę Bydgoszcz. W czasie tej wizyty zadeklarowała wsparcie rządowe dla zagospodarowania Młynów Rothera, problem jednak w tym, że same władze Bydgoszczy nie mają konkretnego pomysłu na ich zagospodarowanie. Tym bardziej ciężko, aby minister złożyła jakiekolwiek szczegółowe deklaracje finansowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miejska SLD w Bydgoszczy po spotkaniach z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy zdecydowała dzisiaj o udzieleniu poparcia Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Warszawie na spotkaniu kujawsko-pomorskich parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z premier Ewą Kopacz ustalono jak ma wyglądać przyszły Zarząd Województwa. Formalne uchwały regionalne struktury podejmą dopiero w przyszłym tygodniu, aby nie zaszkodzić Rafałowi Bruskiemu w II turze wyborów prezydenckich.

Opublikowano w Regionalne
środa, 26 listopad 2014 22:00

Ray Wilson – Genesis Classic w Bydgoszczy!

Siódmego grudnia w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej wystąpi Ray Wilsona pochodzący ze Szkocji, gdzie występował wraz z Genesis. Ray planuje wydać album koncertowy zatytułowany „20 Years And More”. W związku z tym, zaplanowano trzy koncerty jeden z nich odbędzie się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 28 listopada, na kilka godzin przed ciszą wyborczą, w studiu TVP Bydgoszcz zmierzą się ze sobą uczestnicy II tury wyborów prezydenckich w Bydgoszczy – Konstanty Dombrowicz i Rafał Bruski. Dla wielu bydgoszczan ta debata może się okazać pomocna, przy podjęciu decyzji na kogo oddać swój głos w dniu 30 listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dzisiaj odbędzie się spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z województwa kujawsko-pomorskiego z premier rządu Ewą Kopacz. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, a jego tematem będzie kwestia wyboru marszałka województwa.

Opublikowano w Regionalne

Normalną rzeczą jest, że w II turze wyborów prezydenckich poparcia kandydatom udzielają różne znane osoby. Dość często powołują się oni jednak na taki argument, że wybrany powinien być działacz PO, bo ta partia tworzy rząd w Warszawie i łatwiej może mu być dogadać się z ministrami. Skoro tak to może lepiej zmieńmy prawo tak, aby włodarzy gmin wyznaczał w zarządzeniu premier rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 26 listopad 2014 10:30

Garść prawdziwych wyników wyborów

Wyniki wyborów do Rady Miasta Bydgoszczy oraz I tury prezydenckich już znamy. Najwyższe poparcie uzyskało PO i PiS – ponad 27%. Gdyby jednak tak ich poparcie porównać z całym ogółem wyborców w Bydgoszczy, czyli też tych którzy pozostali w ubiegłą niedzielę w domach, to wyniki te prezentują się dość ciekawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniu 24 stycznia 2013 roku odbyło się w budynkach parlamentu spotkanie Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej z moim udziałem jako obserwatora. Co zostało w mojej pamięci, to na pewno stanowcze stwierdzenie ówczesnego szefa polskiej dyplomacji, a dzisiaj marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego o tym, że przyszły marszałek województwa musi być z Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy zarządzeniem z dnia 24 listopada zwołuje I sesję Rady Miasta Bydgoszczy na dzień 1 grudnia 2014, czyli na najbliższy poniedziałek. Radni złożą uroczyste ślubowanie oraz wybrane zostanie prezydium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30