Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 listopad 2014
sobota, 08 listopad 2014 00:10

Co dalej z wiatrakiem w Chrośnie?

W Chrośnie pod Kruszwicą zachował się wiatrak z 1634 roku, który jest unikalnym tego typu obiektem w naszym regionie. Jego stan nie jest jednak najlepszy, dlatego będzie konieczna kosztowna jego renowacja. Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne prosi o wsparcie w tej sprawie burmistrza Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław

Przed tygodniem odbywał się w Bydgoszczy Kongres Transportu Publicznego. Wydarzenie miało rangę ogólnopolską, nas jednak interesowały przede wszystkim nasze lokalne problemy i sposobowi ich rozwiązania skupialiśmy głównie naszą uwagę goszcząc na tym wydarzeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 07 listopad 2014 17:18

Zawisza zmierza ku upadkowi

Miejsce złych pseudokibiców zastąpili właśnie beznadziejni pseudopiłkarze. Wini są wszyscy dookoła, tylko w żadnym wypadku Radosław Osuch, którego zachowanie staje się coraz bardziej prostackie.

Opublikowano w Sport
piątek, 07 listopad 2014 12:25

Co z tą Izbą Wytrzeźwień?

W 2011 roku Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała o zlikwidowaniu Izby Wytrzeźwień. Od tego czasu jest to jedna z głównych przyczyn sporów pomiędzy władzami miasta i starostwem, gdyż osoby będące pod wpływem alkoholu trafiają obecnie do zarządzanego przez powiat szpitala, a tam sprawiają duże problemy.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj włodarze tych miast napisali wspólny list do premier Ewy Kopacz, w którym bronią sposób procedowania nad Kontraktem Terytorialnym przez marszałka Piotra Całbeckiego. Przypomnijmy, we wtorek rząd odrzucił kontrakt dla naszego województwa. Jedną z przyczyn takiej decyzji miała być opinia prezydenta Rafała Bruskiego, że był on niewłaściwie konsultowany ze wszystkimi samorządami.

Opublikowano w Regionalne

W środę w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO wizytę złoży Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski. Weźmie on udział także w forum ,,Duża Rodzina – dobre praktyki w samorządzie”, które będzie odbywać się w Akademii Muzycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek zostaną odsłonięte kolejne Bydgoskie Autografy przy ulicy Długiej. Jedną z osób wyróżnionych będzie lokomotywa wyborcza bydgoskiej Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmiku.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 07 listopad 2014 07:47

Solidarność rozlicza radnych

Region Bydgoski NSZZ Solidarność przygotowało specjalną publikację przedwyborczą, w której instruuje swoich członków na kogo w tych wyborach nie głosować, gdyż działali w czasie tej kadencji przeciwko mieszkańcom. Obrywa się 13-tce kandydatów z list PO, jednemu z PiS oraz prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31