Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 styczeń 2015

Firma Flixbux zainteresowana jest wejście na polski rynek przewozów autobusowych. Do Biura ds. Transportu Międzynarodowego złożono już wnioski o zgodę na stałe kursy na trasach Kraków – Berlin oraz Gdańsk – Berlin.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 styczeń 2015 20:43

Bydgoszcz pomoże Polakom z Donbasu

Z objętego działaniami wojennymi ukraińskiego Donbasu do Polski ewakuowano 178 osób. Przebywają oni obecnie w ośrodkach dla uchodźców w Rybakach i Łańsku w województwie warmińsko-mazurskim. Najprawdopodobniej część z nich zamieszka Bydgoszczy, gdyż wolę pomocy wyraziły już nasze władze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urodzony na ziemi wołyńskiej w czasie II wojny światowej walczył z ukraińskimi bandytami z UPA. Po wojnie osiadł na Pałukach, gdzie doczekał sędziwego wieku 105 lat. W ubiegłym tygodniu zmarł najstarszy mieszkaniec powiatu nakielskiego – Teofil Nadratowski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 14 styczeń 2015 16:31

Rok 2014 dla JFTC NATO był bardzo ważny

W maju Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO obchodziło 10-lecie obecności w Bydgoszczy, w listopadzie zaś w murach tej jednostki gościł prezydent Bronisław Komorowski. Najważniejsze wydarzenia z roku 2014 przypomniał na spotkaniu noworocznym dowódca – gen. bryg. Wojciech Grabowski, przy tym przypominając, że nowy rok niesie wiele wyzwań, które związane są ze zmianą formy zaangażowania NATO w Afganistanie, ale także większego znaczenia w nowej sytuacji geopolitycznej sił szybkiego reagowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od momentu złożenia przez posłów SLD projektu uchwały zakładającej powstanie sejmowej Komisji Kontroli Inwestowania Środków Otrzymanych z Unii Europejskiej minął dokładnie rok (wniosek złożono w styczniu 2014 roku). Dzisiaj po raz pierwszy trafiła ona pod obrady Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, ale nic nie udało się ustalić.

Opublikowano w Regionalne

Kujawsko-pomorskie struktury Ruchu Narodowego wystosowały stanowisko w którym wzywają rząd oraz wojewodę Ewę Mes do aktywnego włączenia się do mediacji w sprawie Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 14 styczeń 2015 11:59

Elektronik trzecim technikum w Polsce

Działające przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy Technikum Elektroniczne według najnowszego rankingu ,,Perspektyw” jest najlepszym technikum w województwie kujawsko-pomorskim. W ogólnopolskim rankingu zajęło wysoką trzecią lokatę (najwyższą w północnej Polsce).

Opublikowano w Bydgoszcz

Etap wojewódzki konkursu organizowanego przez dostawcę energii Energa, na najbardziej rozświetlone miasto w Polsce wygrał Inowrocław. Do 23 stycznia trwać będzie etap ogólnokrajowy tego konkursu, stąd też zachęcamy do oddania głosu na miasto z Kujaw. Przed rokiem etap wojewódzki wygrał Toruń.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 14 styczeń 2015 07:18

Bydgoszcz radzi sobie z bezrobociem

Przez okres grudnia w województwie kujawsko-pomorskim przybyło prawie 3 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. Miasto Bydgoszcz zanotowano jednak kolejny miesiąc z rzędu spadek liczby bezrobotnych. Dokładniej liczba rejestrowanych bezrobotnych w mieście nad Brdą spadła o 338 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31