Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 styczeń 2015

W 2013 roku ukończyła się digitalizacja niemieckiej gazety ,,Bromberger Zeitung” wydawanej w latach 1862-1920, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej digitalizacji poddano ,,Dziennik Bydgoski”. Od kilku miesięcy z powodu problemów technicznych są one dla internautów niedostępne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz marszałek województwa wspólnie zaapelowali do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S-10 przed 2023 rokiem. O zagrożeniu tej drogi jako pierwszy alarmował poseł Piotr Król, który apeluje do naszych czytelników o udział w odbywających się do końca stycznia konsultacjach społecznych.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 22 styczeń 2015 18:01

Konkurs o pracę naczelnika pro forma?

Prezydent Inowrocławia ogłosił w środę konkurs na stanowisko Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Nie byłoby w tej sprawie nic dziwnego, gdyby przez ostatnie dni media nie w swoich publikacjach nie podawały nazwiska osoby, która ma objąć to stanowisko. W praktyce bowiem ta sytuacja może udowodnić, że otwarte konkursy o pracę to pic na wodę.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek 22 stycznia do Bydgoszczy przybył pociągiem wódz armii wielkopolskiej gen. Józef Dowbor-Muśnicki wraz z delegacją oficerów państw alianckich. Miało to miejsce dwa dni po przejęciu kontroli nad miastem przez Polaków. Generała Dowbor-Muśnickiego witał dr Jan Biziel.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 styczeń 2015 16:54

SLD proponuje powołanie komisji ds. inwestycji

Miałaby ona powstać w ramach Rady Miasta. Zasiadający w niej radni zajmowaliby się monitoringiem realizacji inwestycji w Bydgoszczy. Na dzisiejszej konferencji prasowej radni klubu SLD Lewica Razem odnieśli się do wczorajszej sesji budżetowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj europoseł Kosma Złotowski poinformował nas, że zwrócił się do Komisji Europejskiej, aby ta zbadała czy stan magazynów ropy i paliw Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” nie zagraża bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Zarząd tej spółki nie ma nic przeciwko takiej kontroli, podkreślając przy tym, że wszystkie magazyny są sprawne technicznie.

Opublikowano w Inowrocław

Radny Marek Gralik jest kolejnym bydgoskim samorządowcem, który nie ubolewa, że nie uda się w najbliższym roku wprowadzić bydgosko-toruńskiego Biletu Metropolitarnego BiT City. Zdaniem radnego dla miasta nad Brdą jest to kiepski interes.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30