Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 luty 2016
niedziela, 14 luty 2016 21:49

Napastnik z Ekstraklasy wzmocnił Zawiszę

Pomimo trwającej przerwy zimowej w I lidze bydgoscy działacze przeprowadzają zmiany kadrowe. Do zespołu dołączył napastnik Karol Angielski. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 14 luty 2016 20:26

Czy Sejmik będzie bronił stołka radnego?

W ubiegłym tygodniu dyrektorem oddziału Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy został Wojciech Kędzia, który został wskazany przez partie rządzącą PiS. Jednocześnie z tego stanowiska został odwołany działacz PSL Tadeusz Zaborowski, który otrzymał również wypowiedzenie z pracy.

Opublikowano w Regionalne

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Sylwester Chruszcz przypomina plany rozwoju terenów leżących tuż przy Krajnie. Jego zdaniem, być może warto wrócić do tych planów, gdyż pozwoliłoby to ożywić słabo rozwinięte gospodarczo tereny.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Trwają obecnie rozmowy pomiędzy bydgoskim pogotowiem oraz wojewodą, aby znaleźć środki na zakontraktowanie motocykla. Jednoślad miałby pozwolić ratownikom docierać szybciej na miejsca nagłych zdarzeń. Istnieje duża szansa, iż ta inicjatywa zyska akceptację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutrzejsza sesja Sejmiku rozpocznie się od części uroczystej, na której ma zostać przyjęte stanowisko w sprawie ustanowienia św. Jana Pawła II patronem województwa. W tym działaniu możemy dopatrzeć się przede wszystkim próby szukania tożsamości województwa, które w chwili obecnej jej nie ma.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Sejmik rozpatrzy skargi prezydenta Bydgoszczy i wojewody, które dotyczą wycofania niekorzystnych dla Bydgoszczy uchwał dotyczących ochrony krajobrazu. Przyjęte w ubiegłym roku przez Sejmik uchwały krajobrazowe wprowadzają ograniczenia dotyczące możliwości zabudowy, m.in. poprzez zakaz jakiejkolwiek zabudowy prywatnej na obszarach przy zbiornikach wodnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31