Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 luty 2016
sobota, 27 luty 2016 00:49

Pyrrusowe zwycięstwo z cyrkowcami

Kilka tygodni temu prezydent Bydgoszczy wydał zarządzenie, które dość mocno utrudni zorganizowanie cyrku ze zwierzętami w naszym mieście. Dla organizacji walczących o prawa zwierząt Bydgoszcz obok Słupska rządzonego przez Roberta Biedronia stała się pewnym symbolem. Wystarczy jednak, iż ktoś wpadnie na pomysł zorganizowania cyrku w jednej z podbydgoskich gmin: Białych Błotach, Solcu Kujawskim czy Osielsku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny powiatu inowrocławskiego Jacek Olech, w interpelacji kierowanej do dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu Eligiusza Patalasa, krytycznie odnosi się do reorganiacji wprowadzonej w placówce przy zabiegach rehabilitacyjnych.

Opublikowano w Inowrocław

Brak zainteresowania radnych ze Złotnik Kujawskich udziałem w Metropolii Bydgoskiej na plany jej tworzenia zbytnio nie wpłynie. Na pewno jednak wpłynie na mniejsze oddziaływanie metropolii w kierunku południowym. Oznaczać może to docelowo na większy nacisk w kierunku północnym.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W ostatnim czasie odnotowuje się dość dużą liczbę potrąceń przy ulicy Kujawskiej, na przejściu dla pieszych prowadzącym do Zielonych Arkad. Pojawiają się głosy o potrzebie reagowania ratusza na te zajścia, taką interpelacje złożył na środowej sesji Rady Miasta radny Mirosław Jamroży.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kolejnej wersji Planu Spójności Komunikacyjnej znalazł się zapis dotyczący skomunikowania Bydgoszczy z Kcynią za pomocą kolei. Rozważane są dwa warianty, w tym również w oparciu o linie nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia. Niestety inwestycje w powiecie nakielskim znalazły się na końcu listy inwestycji, które mogą być wykonane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jak wynika ze statystyk, które otrzymaliśmy od Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, przez ostatnie dwa lata dwukrotnie wzrosła liczba uchylania się od obowiązku szczepienia w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30