Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 marzec 2016

Od kwietnia planuje się wejście w życie pomocy prorodzicielskiej, czyli rządowego programu Rodzina 500+. Jego konstrukcja wydawać się niektórym nieco skomplikowana, stąd też Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię telefoniczną dla mieszkańców województwa.

Opublikowano w Regionalne

W okresie PRL nie wolno było o nich mówić inaczej niż o bandytach. Przez ostatnie lata coraz aktywnie Polacy oddawali im hołd, ale tegoroczne zaangażowanie się wojewody sprawiło, iż w końcu Żołnierze Wyklęci zostali przedstawieni jako prawdziwi bohaterowie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niegdyś walczył o boku słynnego majora ,,Łupaszki”, jednego z najsłynniejszych Żołnierzy Wyklętych. Po II wojnie światowej przeżywał prześladowania ze strony komunistów. Mowa o kpt. Wacławie Szewielińskim pseudonim ,,Zawisza”, honorowym obywatelu Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej odpowiadając na naszą publikację „Dlaczego nie zadbano o przebudowę układu komunikacyjnego przy Rondzie Kujawskim?” zapowiada, że przygotowywana jest kompleksowa przebudowa ulic: Kujawskiej, Wojska Polskiego i Solskiego. Odbywać ma się to również przy udziale środków finansowych inwestora galerii handlowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Multi Region” to nowa oferta prywatnego przewoźnika Arriva, która kierowana jest również do mieszkańców Bydgoszczy. Dzięki temu uzyskamy w piątek dodatkowy pociąg do Gdańska w dość atrakcyjnej cenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Bydgoszczy Narodowy Dzień Pamięci Wyklętych będzie odbywała się z należytą powagą, dlatego też uroczystości organizowane przez kibiców Zawiszy zostaną nieco na uboczu. Co jednak warto dzisiaj podkreślać, to właśnie ci kibole wraz z IPN pamiętali o Żołnierzach Wyklętych w latach, gdy władze państwowe nie chciały zbytnio podkreślać daty 1 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29