Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 marzec 2016

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego we wrześniu będzie organizował imprezę sportową o znaczeniu globalnym. Zawody strzeleckie odbywać będą się na obiektach CWZS Zawisza, które zostaną w najbliższych miesiącach zmodernizowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich tygodniach struktury PSL w kujawsko-pomorskm zostały osłabione, natomiast w kuluarach mówi się, iż miejsce ludowców w koalicji sejmikowej mogłoby zająć Prawo i Sprawiedliwość. Taka zmiana miałaby umocnić pozycje Zarządu Województwa, a sprzyjać mogłyby jej tarcia pomiędzy bydgoskimi i toruńskimi strukturami partii.

Opublikowano w Regionalne

W odpowiedzi na interpelacje radnego Marcina Wrońskiego, Urząd Miasta Inowrocławia informuje, iż rozważa uruchomienie stacji rowerów miejskich, podobnie jak to funkcjonuje w Bydgoszczy, pod warunkiem pozyskania na ten cel funduszy z Unii Europejskich.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj miało miejsce spotkanie radnych reprezentujących Bydgoszcz w Sejmiku. Na spotkaniu pojawił się również wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Rozmawiano głównie o niesprawiedliwym podziale funduszy unijnych w perspektywie 2007-2013 oraz zagrożeniach związanych z perspektywą 2014-2020.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odbywający się dzisiaj Konwent ustalił porządek obrad poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Sejmiku, która odbędzie się we Włocławku. Zarząd Województwa chce, aby radni na tym posiedzeniu przyjęli stanowisko do Ministra Rozwoju, w sprawie zmiany metrologii liczenia podziału środków unijnych. Od bydgoskich radnych wojewódzkich słyszymy, iż marszałek chce zarzuty dotyczące niesprawiedliwego podziału funduszy pomiędzy powiaty i gminy, zrzucić na złą metrologię.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poświęconej utworzeniu Uniwersytetu Medycznego padało wielokrotnie pytanie – czy jesteśmy wstanie współpracować ponad podziałami politycznymi? Coś co jeszcze kilka miesięcy wydawało się oczywiste, warto przypomnieć chociażby stoczony wspólnie przez wszystkie siły polityczne bój o kształt ustawy o związkach metropolitalnych, dzisiaj staje się coraz mniej możliwe. Trzeba z przykrością to powiedzieć, że mentalnie nas samorząd się cofa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowy okrągły stół w sprawie przyszłości województwa kujawsko-pomorskiego we Włocławsku nie zaproszono organizacji społecznych, które są przecież ważnym elementem dyskusji publicznej. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska uważa, że niezbędne będzie spełnienie sześciu warunków, które miałyby doprowadzić do nowego otwarcia w województwie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29