Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 marzec 2016

We wtorek odbyła się konferencja podsumowująca projekt ,,Wszyscy Jesteśmy Pieszymi”, który Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy realizowało przy wsparciu funduszy eea grants dla organizacji pozarządowych. Owocem rocznej pracy jest wydanie Katalogu Dobrych Praktyk w Projektowaniu Przestrzenni Pieszej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 marzec 2016 00:05

Napisaliśmy do Węgrów list

 Z okazji przypadającego 15 marca Narodowego Święta Węgier, uczestnicy niedzielnej manifestacji na inowrocławskim rynku napisali list do Zgromadzenia Narodowego na Węgrzech (parlamentu). Podczas niedzielnej uroczystości uczciliśmy Narodowe Święto Węgier na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

15 marca obchodzone jest Narodowe Święto Węgier. Tego dnia tysiące Węgrów manifestuje na ulicach Budapesztu. Od kilku lat pojawiają się w stolicy Węgier również Polacy, do których zwrócił się podczas swojego oficjalnego przemówienia premier Victor Orban. Wśród uczestników manifestacji znalazł się honorowy obywatel Inowrocławia, regionalista Edmund Mikołajczak.

Opublikowano w Magyar Hirek

Bydgoskie koszykarki w ligowych rozgrywkach Tauron Basket Ligi zmiatają po drodze kolejnych swoich przeciwników. We wtorek w swojej hali wysoko pokonały Basket Gdynia 82:67.

Opublikowano w Sport

Jedynym posłem z okręgu bydgoskiego, który zabrał wczoraj we Włocławku głos był Łukasz Schreiber. Jego zdaniem do dezintegracji województwa doprowadził marszałek Piotr Całbecki, który dzisiaj nie ma żadnego pomysłu, aby ten kryzys zażegnać. Ze Schreiberem rozmawialiśmy po kilku godzinach obrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wstępnie debatę w ramach I czytania obywatelskiego projektu ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy zaplanowano na jutro. W ostatniej chwili inicjatywę wycofano jednak z bieżącego posiedzenia. Najprawdopodobniej czytanie będzie miało miejsce 30 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na konferencji prasowej w Inowrocławiu poseł Łukasz Schreiber zadeklarował, że będzie próbował przekonywać prezydenta Bydgoszczy do współpracy z tym miastem przy tworzeniu metropolii. Jak wyjaśniał parlamentarzysta, jeżeli metropolia w naszym województwie powstanie, to powinien w niej wziąć udział Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Podczas Sesji Sejmiku we Włocławku mieliśmy okazję porozmawiać z lokalnymi samorządowcami. Jak się dowiedzieliśmy – większość w Radzie Miasta ma popierać działania na rzecz odłączenia się od województwa kujawsko-pomorskiego do łódzkiego. Samorządowcy nie mają jednak skrupułów, gdyż politykę marszałka Piotra Całbeckiego wobec ich miasta oceniają bardzo negatywnie.

Opublikowano w Regionalne

Na temat sesji Sejmiku Województwa poświęciliśmy kilka publikacji. Można powiedzieć, że wręcz wszyscy bydgoscy parlamentarzyści i samorządowcy ocenili sposób jej organizacji jako skandaliczny. Warto bliżej przytoczyć jednak kwestie poruszone w swoim wystąpieniu prze prezydenta Rafała Bruskiego, który aby móc zabrać głos musiał czekać około 3 godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bardzo wymownie kondycję kujawsko-pomorskiego obrazuje scena, gdy przemawia radny miejski Włocławka Krzysztof Kukucki, który reprezentując mieszkańców swojego miasta, nie szczędzi krytyki marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu. Wówczas przewodniczący Ryszard Bober odbiera mu głos. Włocławscy samorządowcy, aby móc dojść do głosu, czekać musieli około 6 godzin. O swoich bolączkach mogli powiedzieć dopiero, gdy sala była prawie pusta i zostali nieliczni dziennikarze. Zapowiadają oni jednak, że są zdeterminowani, aby doprowadzić do rozpadu kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29