Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 marzec 2016
środa, 16 marzec 2016 20:26

Legia zmiażdżyła Zawiszę

Piłkarze Legii Warszawa łatwo ograli w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski Zawiszę Bydgoszcz 4:0 i są bardzo blisko awansu do finału tych rozgrywek. 

 

Opublikowano w Sport

Dużo emocji budziło głosowanie 24 lutego przez Radę Miasta Bydgoszczy uchwały intencyjnej w sprawie przeniesienia Zespołu Szkół nr 1 z ulicy Nakielskiej na ulicę Fredry. Budynek przy ulicy Nakielskiej ma bowiem służyć Urzędowi Miasta do obsługi wypłat świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina 500+. Radni wyrazili zgodę na przenosiny, ale ten zamysł kwestionuje Kuratorium Oświaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Największe centrum handlowe w Skandynawii ,,Field's” mieści się w Kopenhadze. Jego powierzchnia wynosi ok 87 tys.  metrów kwadratowych, dla porównania Zielone Arkady w Bydgoszczy maja ok 115 tys. metrów kwadratowych. Jak przekonuje architekt Radosław Gajda, Duńczycy wolą robić zakupy na ulicach, które dzięki temu tętnią życiem. U nas mamy sytuację odwrotną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzją wojewody Mikołaja Bogdanowicza z 15 marca wygaszone zostały mandaty radnych Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia, którzy zasiadali w Radzie Miejskiej Inowrocławia. Radni mogą odwołać się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Opublikowano w Inowrocław

Przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu Jerzy Gawęda (radny powiatowy) został wyrzucony z partii. Taki sam los spotkał radnego miejskiego Macieja Basińskiego i Magdalenę Basińską. Decyzje zapadły w Warszawie, w regionie nikt nie zna nawet uzasadnienia tej decyzji. W strukturach mówi się, iż jest to element czyszczenia sobie nieprzychylnych struktur przez pełnomocnika okręgowego posła Tomasza Latosa. Konflikt w Inowrocławiu grozi rozpadem struktur w całym okręgu.

Opublikowano w Inowrocław

Dość nietypowo na nadzwyczajnej sesji Sejmiku we Włocławku zachowywał się dyrektor Kancelarii Sejmiku, w randze dyrektora Departamentu Grzegorz Potarzyński, który z agresją zareagował na robienie mu zdjęć przez lokalnego dziennikarza. Incydent udało nam się zarejestrować kamerą.

Opublikowano w Regionalne
środa, 16 marzec 2016 08:06

Rektor UTP ma zarzuty prokuratorskie

Za niedopełnienie obowiązków służbowych Antoniemu B. grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Chodzi o tragiczną w skutkach imprezę studencką w październiku ubiegłego roku, która pochłonęła życie trzech studentów. Rektor uczelni jest drugą osobą wobec której prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29