Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 18 marzec 2016

Koszykarki Artego Bydgoszcz zajęły pierwsze miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi po rundzie zasadniczej. W piątek pokonały na wyjeździe Wisłę Can-Pack Kraków. 

 

Opublikowano w Sport

Kilka tygodni temu na naszych łamach radny powiatowy Jacek Olech i miejski Marcin Wroński zarzucali, iż Inowrocław oraz powiat inowrocławski zostały przy podziale funduszy unijnych w perspektywie 2007-2013 poszkodowane, włączając się zatem do podobnych głosów w Bydgoszczy i we Włocławku. Na nadzwyczajnej sesji Sejmiku we Włocławku prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił jednak zupełnie co innego. Dziwiła się jemu dość mocno posłanka Joanna Borowiak.

Opublikowano w Inowrocław

Relikwie św. Wojciecha należą do ważniejszych dla Polaków symboli państwowości. Podczas II wojny światowej zostały one schowane w kościele św. Mikołaja w Inowrocławiu. Z Gniezna na Kujawy przewiózł je niemiecki żołnierz. Historię tego niezwykłego wydarzenia opowiada film pt. ,,Emisariusz Kardynała”, którego premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Inowrocław

W środę Rada Miasta Bydgoszczy pochyli się nad uchwałą intencyjną w sprawie uruchomienia podmiejskiej linii autobusowej do gminy Dobrcz. Przyjęcie uchwały przez radnych pozwoli prezydentowi Bydgoszczy rozpocząć negocjacje w celu zawarcia porozumienia w gminie Dobrcz na obsługę przez podlegający miastu ZDMiKP nowej linii komunikacyjnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty 19 marca ruszają prace remontowe na rondzie toruńskim. Oznaczać będzie to pewne utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, które potrwają planowo do końca sierpnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spółka miejska ProNatura zaprasza na drzwi otwarte w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zlokalizowanym przy ulicy Ernesta Petersona na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W godzinach 10:00 – 14:00 będzie można zwiedzić instalację pod opieką przewodników. Za wejście na teren spalarni nie będą pobierane opłaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 1981 niósł odczuwalny przez społeczeństwo kryzys gospodarczy, dlatego też wzrastały niepokoje społeczne. Kujawscy rolnicy z Kujaw domagali się rejestracji swojego związku zawodowego, brak zgody ze strony władz na ten krok doprowadził do słynnych wydarzeń z sali obrad Wojewódzkiej Rady Narodowej, gdy pobito działaczy Solidarności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29