Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 marzec 2016

Od właściwie już kilku miesięcy trwa budowa stacji kolejowej Bydgoszcz Błonie oraz remont kładki nad torami kolejowymi. Przy stacji powstaje przystanek autobusowy, czyli docelowo utworzony ma zostać węzeł przesiadkowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta Inowrocławia informuje o naborze wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane budynków które są ujęte w rejestrze zabytków. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 100 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

Demografia niesie dla naszego województwa nie tylko zagrożenia związane ze spadkiem populacji, ale również starzenia się społeczeństwa. Jeżeli porównamy sytuację w miastach kujawsko-pomorskiego ze skalą ONZ dla społeczeństw starzejących się, to już dzisiaj możemy powiedzieć, iż znajdujemy się w fazie zaawansowanej starości. Prognozy wskazują, że ta sytuacja będzie się jeszcze bardziej pogłębiać.

Opublikowano w Regionalne

Od piątku do niedzieli węgierskie służby zatrzymały ponad 300 osób, które przekroczyły nielegalnie granicę serbsko-węgierską. Od poniedziałku do niedzieli węgierska policja odnotowała ponad 700 nielegalnych imigrantów.

Opublikowano w Magyar Hirek

Na czele przemarszu zorganizowanego przez kibiców i środowiska narodowe widniał wizerunek podporucznika Leszka Białego pseudonim ,,Jakub”, który zginął najprawdopodobniej 3 marca 1945, zamęczony w sposób nieludzki przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa. Jutro przypada rocznica tego wydarzenia, podczas której pracownicy IPN postarają się przybliżyć tę postać Polakom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Głowa Kościoła Kazachstanu życzy mieszkańcom Inowrocławia, aby Rok 2016 – Rok Miłosierdzia umocnił wszystkich w ufności w Bożą miłość i nauczył bardziej owocnie czynić miłość w naszym codziennym życiu. List do inowrocławian abp Tomasz Peta skierował na ręce prezydenta Ryszarda Brejzy.

Opublikowano w Inowrocław

Zachowane źródła pozwalają na odtworzenie informacji na temat tworzącego się podziemia antykomunistycznego na obszarze Kruszwicy. Mowa tu o Stronnictwie Narodowym i Jednostce Leśnej.

Opublikowano w Kruszwica

Na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, która poświęcona była inicjatywie powołania Uniwersytetu Medycznego, zabrakło przedstawicieli dwóch kluczowych dla tej sprawy ministerstw. Ministrowie co prawda otrzymali zaproszenia zaledwie pięć dni wcześniej, przez co faktycznie problemem mogło być pogodzenie innych obowiązków. Jak się jednak okazuje, to nie pierwsza tego typu sytuacja.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek miało miejsce spotkanie przewodniczących klubów radnych, które poświęcone było zbliżającym się urodzinom miasta (kwiecień). Dyskutowano o tym, kto w tym roku powinien zostać uhonorowany przez Radę Miasta Bydgoszczy Medalem Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy były dość bogate, gdyż po oficjalnych państwowych uroczystościach, miały miejsce uroczystości zorganizowane przez kibiców Zawiszy, którzy przez ostatnie lata konsekwentnie pielęgnują pamięć o bohaterach podziemia antykomunistycznego. Za serce chwytać mogła homilia wygłoszona przez ks. majora Tomasza Krawczyka w parafii garnizonowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31