Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 marzec 2016

W sprawowanej w Wielki Czwartek Mszy Krzyżma Świętego w bydgoskiej katedrze uczestniczył delegat papieża Franciszka ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Jan Romeo Pawłowski. Dla pochodzącego z Warmii kapłana Bydgoszcz ma na pewno ważne znaczenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłą środę odbędzie się pierwsze sejmowe czytanie obywatelskiego projektu utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Toruńscy posłowie zapowiedzieli co prawda wnioski o odrzucenie inicjatywy już po tym czytaniu, ale jak uważa poseł Zbigniew Pawłowicz najprawdopodobniej większość parlamentarna udzieli zielonego światła dla dalszych prac w komisjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielki Piątek jest dzień wspominania śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. W ubiegłym tygodniu w naszym regionie odbyły się misteria, czyli inscenizacje z ostatnich chwil życia Chrystusa. Takie misterium odbyło się w niedzielę w Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica

Liturgia Wielkiego Piątku obrazuje bezpośrednio śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W parafiach tego dnia wierni zbierają się również na nabożeństwie drogi krzyżowej, która przedstawia XIV stacji męki Jezusa Chrystusa. Kalwaria Pakoska zwana Kujawską Jerozolimą jest miejscem, gdzie mękę zbawiciela przedstawia zespół kaplic, które rozlokowane zostały na obszarze miasta, dzięki czemu możemy choć w małym stopniu poczuć wydarzenia które przeżywają katolicy w Wielki Piątek.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30