Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 marzec 2016
środa, 30 marzec 2016 00:10

Kto z kim trzyma w bydgoskim PiS-ie?

Batalia o obsadę stanowiska wojewody pod koniec ubiegłego roku pokreśliła tylko funkcjonujące w bydgoskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości podziały na obozy. Przekładają się one również na funkcjonowanie partii w powiatach. Prezentujemy podstawowe informację na temat obozów/ frakcji w rządzącej partii.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 29 marzec 2016 23:17

Inowrocław dostał prezent od marszałka

Prawie pół miliona złotych zyska Miasto Inowrocław dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, które zostało przyznane na zadania inwestycyjne już wykonane. Oznacza to, że inowrocławianie będą mieli w tym roku nieco więcej pieniędzy niż przewidywali.

Opublikowano w Inowrocław

Zmiana rządu wywołuje w naszym regionie obawy dotyczące inwestycji infrastrukturalnych. Do dzisiaj jednoznacznie nie jesteśmy bowiem wstanie określić kiedy zostanie zrealizowana budowa drogi S-10, gdyż rząd nie oszacował jeszcze możliwości finansowych. Ministrowie Beaty Szydło jako pierwsza ekipa rządząca na poważnie zająć się drogami wodnymi, co daje nam nadzieje na miliardowe inwestycje. Pierwsze konkrety mamy poznać w połowie kwietnia.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 29 marzec 2016 18:57

Były trener Zawiszy aresztowany

Za narażenie na utratę zdrowia i życia prokuratura w Lesznie zatrzymała 53-letniego Aleksieja T., byłego piłkarza i trenera piłkarskiego. Nie tak dawno był on również szkoleniowcem drużyn młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, wyraził zainteresowanie spotkaniem z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. Datę spotkania wyznaczono na środę 6 kwietnia. Rozmowy dotyczyć będą inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Cały czas brakuje odpowiedzi ze strony wicepremiera Jarosława Gowina, do którego również się zwrócił prezydent Bydgoszczy z ofertą spotkania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla zamknięcia pewną klamrą Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej chcielibyśmy nawiązać jeszcze raz do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Budapeszcie. Po spotkaniu z węgierskim prezydentem Janosem Aderem, obaj politycy mówili o pewnych planach na przyszłość. Usatysfakcjonowany może czuć się tutaj Poznań, gdyż nazwa tego miasta padła na kilku płaszczyznach.

Opublikowano w Magyar Hirek

Kilkanaście dni temu dyrektorem KRUS oddział w Bydgoszczy został Piotr Moskal. Odpowiadać będzie on za funkcjonowanie kasy rolniczego ubezpieczenia w województwie kujawsko-pomorskim. O samym kandydacie wiemy jednak niewiele – w 2014 roku startował ze swojego komitetu (niezależnego od PiS) do Rady Gminy Nowa Wieś Wielka. W swoim okręgu uzyskał najgorszy wynik.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 29 marzec 2016 12:17

Jutro poznamy nowego sternika UKW

Jutro po południu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wybierze nowego rektora, w związku z dobiegającą końca kadencją prof. Janusza Ostoja-Zagórskiego. Wybór jaki dokona społeczność akademicka wpłynie nie tylko na przyszłość uczelni, ale też będzie miało wpływ na współpracę uniwersytetu z miastem. Nowy rektor będzie musiał również odnieść się do wyzwania jakie postawili kilka tygodni temu bydgoscy parlamentarzyści i samorządowcy, czyli idei powstania związku bydgoskich uniwersytetów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jedynym wyjątkiem miałyby być samochody dostawców i osób zamieszkałych faktycznie przy tej ulicy. Zdaniem Daniela Kaszubowskiego reprezentującego ugrupowanie Zielonych taka intencja co prawda przyświecała planowaniu organizacji ruchu na starówce, ale w praktyce funkcjonujące zasady się nie sprawdzają. Partia Zieloni zbiera do władz miasta petycje w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29